Sadece akıllı telefonlarıyla değil birçok farklı alanda ürettiği akıllı ürünlerle de bildiğimiz Çinli teknoloji devi Xiaomi, soğuk havaların yaklaştığı şu günlerde çok ilgi çekici bir ürün tanıttı.

Youpin platformundan satışa sunulan 'akıllı atkı' oldukça ilgi çekici.  Şirket, dünyanın belli bölgelerinde sıcaklıkların düştüğü, yağmur ve kuvvetli rüzgarların yavaş yavaş arttığı günlerde kışa hazırlık için sıcaklığın kontrol edilebildiği bu ürününü çıkarttığını ifade etti.

3 saniyede ısınıyor ve powerbank hediyesi var

akilli-atki

Akıllı atkı, Xiaomi CEO'su Lei Jun tarafından Çin'in popüler sosyal medya platformu Weibo'da duyuruldu. Kullanan kişiyi uzun süre sıcak tutabilen bir ısı yalıtım malzemesine sahip olan bu atkı, karbon nanotüp ısıtma teknolojisiyle birlikte sıcaklık sensörüne sahip de sahip.

8 Aralık A101 Aktüel teknoloji ürünleri: Samsung Smart klavye, Philips TV ve daha fazlası 8 Aralık A101 Aktüel teknoloji ürünleri: Samsung Smart klavye, Philips TV ve daha fazlası

Açıklamalara göre atkı; 38, 45 ve 50 derece olmak üzere üç farklı sıcaklık seviyesine ayarlanabilmenin yanı sıra 3 saniyede ısınabiliyor.

2f99e112_beb9_4e01_8a44_0927a5f9b365

Çamaşır makinesinde yıkanabilen bu atkı, aşırı akım, aşırı sıcaklık, kısa devre gibi şeylere karşı koruma sağladığı ve herhangi bir olağan dışı durumda kendini kapatabildiği Xiaomi tarafından vurgulanıyor.

2022-11-26 10_43_12-Window

Çin'de satışa çıkan ürün 21 dolar fiyatla kullanıcılara sunuldu. Ürünün küresel alanda satışa çıkıp çıkmayacağı henüz belli değil. Ayrıca akıllı atkı alan kişilere  Xiaomi 5000 mAH powerbank hediye ediliyor.