Kullanıcıların uzun zamandır beklediği fiyat/performans tableti Xiaomi Pad 6'dan ilk bilgiler geldi. Seri numarasıyla global cihaz veri tabanında gözüken tabletin işlemci gibi detayları belli oldu. 

Xiaomi Pad 6 serisi uzun zamandır büyük iddialarla ve sızıntılarla ortaya çıkıyordu. Pad 6 serisinin iki farklı modele ev sahipliği yapması bekleniyor ve bu modellerin aynı Pad 5 serisinde olduğu gibi standart ve Pro adı altında çıkacağı belirtiliyor.

xiaomi pad 6 (1)-1

3C sertifikası alan Xiaomi Pad 6, 23046P50C model numarasıyla veri tabanında ortaya çıktı. Sızıntı haberine paylaşan Mukul Sharma, görsellere göre tabletin 67W hızlı şarj desteğine sahip olduğu görülüyor. Ancak eski seride yalnızca Pro modeline özgü olan bu hız desteğinin şimdi de, Pad 6'nın standart modeline gelecek.

Serinin standart modelinin Qualcomm Snapdragon 870 işlemcisinden güç alacağı söylendi. Pad 6 Pro modelinde ise, MediaTek Dimensity 9000 veya Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 güç verecek. Ayrıca ekran çözünürlükleri konusunda da büyük bir yükseltme gerçekleştiren Pad 6 serisi, iddialara göre, 3K çözünürlüğe sahip olacak. Bunun yanı sıra ekranlar, 120 Hz veya 144 Hz yenileme hızlarında çalışacak ve 10.000 mAh kapasiteli çift hücreli pile sahip olacaklar.

Samsung, Instagram ve Snapchat'le anlaştı! Samsung, Instagram ve Snapchat'le anlaştı!

xiaomi pad 6 (2)

Ne zaman tanıtılacağı şimdilik belli olmayan Pad 6 serisinin sızıntılarına göre Mart ya da Nisan ayında Çin’de piyasaya sürülecek ve birkaç ay sonrasında ise globalde kullanıma sunulacak.

Editör: Enes Sapmaz