Xiaomi, Temmuz 2022 tarihinde Çin pazarına sunduğu “Mi Band Pro 7” akıllı saatini, Global piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz haftalarda Xiaomi Mi Band 7 Pro akıllı saatinin, Avrupa pazarına çıkışı için gerekli olan tüm izinlerin ve sertifikaların alındığını biliyoruz. Temmuz ayında Çin pazarında sunulan ve iki ay içinde Global pazara da arz edilmesi planlanan Mi Band Pro 7, çok yakın zamanda Türkiye’de de olması bekleniyor. Peki, Xiaomi’nin yeni model Xiaomi Mi Band 7 Pro akıllı saatinin özellikleri nelerdir, Türkiye fiyatı ne kadar olacak? Hep beraber inceleyelim.

Xiaomi Mi Band 7 Pro özellikleri

2022-09-21 16_44_32-Window

Uygun fiyatlı Apple Watch SE 2 tanıtıldı Uygun fiyatlı Apple Watch SE 2 tanıtıldı

Global piyasaya sunulmaya hazırlanan akıllı saatimiz bir önceki modele göre tasarım ve batarya teknolojisi konusunda bir üst seviyeye taşındığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca fiyatı/performans açısında da Türkiye’de oldukça ilgi çekici ve tercih edilen bir saat olacağı düşünülüyor.

Batarya teknolojisinde geliştirdikleri “düşük güç tüketimi” sayesinde kullanım ömrü oldukça uzayan saatimiz, yapay zeka asistanı ile birlikte kullanıcılar açısından oldukça verimli olacaktır. Yapay zeka asistanı ile Mi Band 7 Pro, temel akıllı saat fonksiyonların kontrolünü kolayca yapabilecek. “Xiaomi AI” isimli yapay zeka asistanı, klima ve televisyon gibi akıllı diğer cihazların kontrolünü yapabilecek, ayrıca sesli görüşme de yapabilecek.

Yakın zamanda Avrupa ve Global piyasasına arz edilecek akıllı saatimiz, bir önceki modelinde olduğu gibi “NFC” desteğine sahip olacak ve bu nedenden dolayı en düşük Android 6.0 işletim sistemi ve iOS 10 işletim sistemi kullanan cihazlar akıllı saatimizi kullanabilecek.

Mi Band 7 Pro Teknik özellikleri

  • Ekran Boyutu: 1.64 inç
  • Ekran Çözünürlüğü: 280x456 piksel
  • Piksel Yoğunluğu: 326 PPI
  • Ekran Renk Sayısı: Renkli
  • Ekran Teknolojisi: AMOLED
  • Ekran Özellikleri: Dokunmatik Sürekli Açık (Always-on)
  • Batarya Kapasitesi: 235 mAh
  • Şarj Biçimi: Manyetik Şarj İstasyonu
  • Yoğun Kullanımda Batarya Ömrü: 6 gün
  • Az Kullanımda Batarya Ömrü: 12 gün

Akıllı saatimizin en çok dikkat çeken özelliği, normal kullanımda 12 gün batarya ömrü ve yoğun kullanımda 6 günlük batarya ömrü. Rakiplerinin 1-2 günlük batarya ömrüne karşı Mi Band 7 Pro batarya ömrü gerçekten olağanüstü duruyor.

Mi Band Pro 7 fiyatı ne kadar?

2022-09-21 16_43_50-Window

Yakın zamanda Avrupa ve Global pazara sunulması beklenen akıllı saatimizin fiyattı pazara sunulmadan açıklandı. Açıklanan fiyata göre Avrupa pazarında 99 Euro satış fiyatı ile müşterilerini bekleyecek. Türkiye pazarına da gelecek akıllı saatimizin, henüz resmi Türkiye pazarı fiyatı açıklanmadı ancak, elimizde bulunan Avrupa pazar fiyatı ve Euro kur fiyatı ışığında; Türkiye satış fiyatının 1.796 TL (Vergiler hariç) olacağı tahmin ediliyor.

Xiaomi Mi Band 7 Pro Türkiye’de satışa ne zaman çıkacak?

Temmuz 2022 yılında Çin pazarına sunulan Mi Band Pro 7, iki ay içinde Global pazara sunulması planlanıyordu. Geçtiğimiz haftalarda Avrupa pazarı için izinleri ve sertifikalarını da tamamlayan Xiaomi, bu ay sonu ile önümüzdeki Ekim ayının ortalarına kadar Global pazara akıllı saatini arz etmesi bekleniyor. Bu tarih aralığı Türkiye pazarı için de geçerlidir.