Xiaomi'nin yeni tanıtılan Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesi birçok yenilik ve özellikle birlikte geliyor. Bunlardan en dikakt çekenlerinden olan foton motoru özelliğinin ise yalnızca belirli cihazlar için sunulacağı açıklanmıştı. Xiaomi kullanıcılarından gelen tepkiler, şirketi geri adım attırdı. 

MIUI 14 alan tüm cihazlara gelecek

MIUI 14 ile birlikte gelecek foton motoru özelliği, üçüncü parti uygulamaların akıcılığını yüzde 88'e kadar arttıracak ve güç tüketimini yüzde 16 oranında düşürecek bir yenilik olarak tanıtılmıştı. Fakat daha sonra  bu özelliğin Snapdragon 8 Gen 1 ailesi ve Snapdragon 8 Gen 2 ile donatılmış akıllı telefonlarda çalışacağı açıklanmıştı. Xiaomi geri adım attı.

Xiaomi, resmi Weibo hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşım ile, MIUI 14’e yükseltilen tüm modeller için foton motoru özelliği desteği sunacağını açıkladı. Yapılan açıklamada şirket, yeni özelliğin yazılım ve donanım çalışmalarına ek olarak büyük miktarda sistem mimarisi ayarlaması nedeniyle, uygun akıllı telefonlara aşamalı olarak sunulacağını bildirdi.

miui14-2

Google'dan bilinmeyen aramaları ortadan kaldıracak yeni özellik! Google'dan bilinmeyen aramaları ortadan kaldıracak yeni özellik!

Bazı modeller biraz bekleyecek olsa da foton motor özelliğinden tüm MIUI 14 güncellemesini alacak telefonlar faydalanmış olacak.

Xiaomi'nin tanıttığı MIUI 14 arayüzüyle ilgili diğer detaylı özellikleri aşağıdaki haberimizden inceleyebilirsiniz:

İşte MIUI 14 güncellemesi ile gelen özellikler! İlk önce hangi Xiaomi modelleri alacak? İşte MIUI 14 güncellemesi ile gelen özellikler! İlk önce hangi Xiaomi modelleri alacak?

Editör: Burak Karahan