ABD’li teknoloji devi Microsoft, oyun sektöründeki markası Xbox ile son yıllarda önemli bir atağa geçmiş durumda. Özellikle Xbox Game Pass servisiyle birçok insanı Xbox oyun konsolunu tercih etmeye ikna etmiş olan Microsoft, yeni bir konsoluyla karşımıza çıkacak.

PlayStation'un efsane oyunu PC'ye geliyor! PlayStation'un efsane oyunu PC'ye geliyor!

Son olarak yeni nesil Xbox Series X/S konsollarıyla oyunuların karşısına çıkan Microsoft, geçtiğimiz aylarda yeni bir cihaz üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Kod adının ‘Keystone’ olduğunu bildiğimiz cihaz uygun fiyatlı ve bulut oyun hizmeti Cloud Gaming’e özel çıkarılacağı belirtilmişti. Bu cihazı ilk defa kanlı canlı görmüş olduk.

İşte Xbox’ın yeni konsolunun görüntüsü:

967416616e21bcfa12d7948b6c6763d2106ee003

Fotoğrafın kaynağına gelirsek, bizzat Xbox Başkanı Phil Spencer’ın paylaştığı bir görüntü. Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, adeta bu yeni konsolu görmemizi isteyen Spencer, oyuncuları heyecanlandırmayı başardı. 

Fotoğrafta birçok farklı detay var ancak en çok göze çarpanı en üst rafta bulunan üzerinde Xbox simgesi bulunan küçük bir veya kutu. Henüz resmi adı belli olmayan ve ‘Keystone’ olarak adlandırılan yeni cihaz, oldukça küçük görünüyor.

Televizyonlara ve monitörlere bağlanabilen küçük bir kutu olacak Keystone, oyun odaklı olacak ve Xbox’ın bulut servisi Xbox Cloud Gaming’e yönelik olacak. Henüz ülkemizde bulunmayan Xbox Cloud Gaming servisi, Game Pass Ultimate abonelerine sunuluyor ve oyuncuların internet üzerinden oyun oynamasını sağlıyor.

Ayrıca Keystone cihazının Netflix, Disney Plus gibi birçok popüler dijital platformların uygulamalarını da desteklemesi bekleniyor. Diğer konsollara göre oldukça uygun bir fiyatla çıkması beklenen ‘Keystone’un 2023 yılında tanıtılması bekleniyor.

Editör: Burak Karahan