Microsoft şirketinin oyun bölümü başkanı, Pazartesi günü yayınlanan bir Financial Times röportajında bahsi geçen mobil oyun mağazası hakkında bir zaman çizelgesini paylaştı. SpencerMicrosoft'un bu planlarının 68,7 milyar dolarlık Activision Blizzard satın alma durumuna bağlı olduğunu söyledi.

Bu hafta sonu Cyberpunk 2077 PS5 ve Xbox'larda ücretsiz oluyor! Bu hafta sonu Cyberpunk 2077 PS5 ve Xbox'larda ücretsiz oluyor!

xbox mobil mağaza (2)

İlk açıklamasında Spencer, "Birilerinin oynamak isteyeceği herhangi bir ekranda Xbox'ı ve hem bizden hem de üçüncü taraf ortaklarımızdan içerik sunabilecek bir konumda olmak istiyoruz. Bugün bunu mobil cihazlarda yapamıyoruz, ancak bu cihazların açıldığı yerde geleceğini düşündüğümüz bir dünyaya doğru inşa etmek istiyoruz." dedi.

xbox mobil mağaza (1)

Microsoft, mobil cihazlar için bir Xbox mağazası üzerinde çalıştığını ilk olarak, şirketin geçen yıl Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu'na (CMA) sunduğu belgelerde açıklamıştı. O sırada teknoloji devi, plan için bir zaman çizelgesi sağlamadı ve yalnızca Activision Blizzard ile önerilen birleşmesinin bu atılımda kritik bir rol oynayacağını belirtti. 

Editör: Enes Sapmaz