Microsoft, Japonya'daki Xbox Series X ve Xbox Series S fiyatlarını artırmayı planladığını duyurdu. Bu fiyat artışının küresel anlamda nasıl bir etki yapacağı henüz belirsiz. Ancak bir Xbox alma planınız varsa çok ertelememenizi tavsiye ediyoruz.

17 Şubat'tan itibaren Xbox Series X'in önerilen perakende fiyatı 54.978 Yen'den 59.978 Yen'e (421 ABD Doları'ndan 460 ABD Doları'na) ve Xbox Series S 32.278 Yen'den 37.978 Yen'e (247 ABD Doları'ndan 291 ABD Doları'na) yükselecek.

Microsoft yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

"Japonya'nın pazar durumunu dikkatlice değerlendirdikten sonra, ülkedeki Xbox konsollarının önerilen perakende fiyatını değiştirmeye karar verdik. Bölgeler arasında makul tutarlılığı korumak için yerel fiyatlandırmanın etkisini düzenli olarak değerlendiriyoruz. Bu fiyat revizyonu müşterilerimizi etkiliyor ve verilmesi zor bir karardı, ancak bundan sonra da müşterilerimizin beklediği en üst düzey Xbox deneyimini sunmaya devam edeceğiz."

Valorant, Playstation ve Xbox'lara geliyor! Tarih verildi... Valorant, Playstation ve Xbox'lara geliyor! Tarih verildi...

xbox-series

Yapılan açıklamada ‘Bölgeler arasında makul tutarlılığı korumak için yerel fiyatlandırmanın etkisini düzenli olarak değerlendiriyoruz.’ ifadesi diğer bölgeler için de bir zam geleceğinin habercisi olabilir. Microsoft’un oyun başkanı Phil Spencer da daha önce Xbox fiyatlarında artışların yaşanacağını ima etmişti.

Ağustos ayında Sony, zorlu küresel ekonomik ortama atıfta bulunarak Avrupa, Japonya ve Kuzey Amerika'nın bazı bölgelerinde PS5 fiyatlarını arttırmıştı. 

Editör: Burak Karahan