Marvel Sinematik Evreni ile yarışı kaybeden ve yeniden yapılanmaya gitme kararı alan DC, son dönemde iptal ettiği yapımlarla gündemde. Geçtiğimiz aylarda Wonder Woman 3 filmi iptal edilmişti. Kısa süre önce ise Henry Cavill'in oynayacağı yeni Superman filmi de iptal edilen filmlerin arasına eklenmişti. Son olarak yeni bir iptal haberi daha geldi.

Dwayne Johnson'ın başrolünde oynadığı Black Adam film serisi de iptal edildi. Black Adam 2'nin olmayacağı haberini Dwayne Johnson Twitter'dan açıkladı.

İşte Dwayne Johnson'ın Black Adam 2 açıklaması:

"Tutkulu kardeşlerim, Black Adam'ın yeni DC evrenindei geleceğine dair merakla beklenen haberini paylaşmak istedim.

James Gunn ve ben iletişime geçtik ve Black Adam, hikâyenin ilk bölümünde yer almayacak. Ancak, DC ve Seven Bucks, Black Adam'ın DC çoklu evreninin gelecek bölümlerinde kullanılması üzere en değerli yolları keşfetmek üzere anlaşmaya vardı.

James ve ben birbirimizi yıllardır tanıyoruz ve her zaman birbirimizin başarısını destekledik. Bugün de bu farklı değil ve ben her zaman DC'nin (ve Marvel'ın) kazanmasını ve İYİ KAZANMASINI destekleyeceğim."

Sırada hangi süper kahraman filmleri var?

1_F6-bP66bgj5eX5nTYw1z-A

Hollywood Reporter, Justice League filmiyle bağlantılı tüm karakterlerin aşamalı olarak iptal edileceği haberini verdikten sonra sırasıyla Wonder Woman 3, Superman ve Black Adam iptal edildi.

Sırada hangi yapımlar var ve DC sinematik evreninin geleceği nasıl olacak şu an için çok belirsiz.

CEO David Zaslav yönetimindeki Warner Bros. Discovery, James Gunn ve Peter Safran’ı geçen ay film ve TV biriminin yeni başkanları olarak atadı. Gunn ve Safran'ın DC için nasıl bir gelecek hazırladığı şimdilik bilinmiyor ancak yeni Superman filminde 'daha genç dönem' bir Superman izleyeceğimizi biliyoruz.

Lovecraft balıkçılık oyunu film oluyor! Lovecraft balıkçılık oyunu film oluyor!

James-Gunn-and-Peter-Safran-Split-Getty-H-2022

James Gunn ise yaptığı açıklamada, “DCU için seçimlerimiz, hikaye için en iyi olduğuna inandığımız ve yaklaşık 85 yıldır var olan DC karakterleri için en iyi olduğuna inandığımız şeylere dayanmakta” ifadelerini kullandı. Gunn ve Safran, zorlu kararlar almaları gerektiğinin farkında olduklarının da altını çizdi.

Editör: Burak Karahan