Microsoft, RGB oyun aksesuarlarını kontrol etmek için yeni bir desteği Windows 11'e getirmek için çalışıyor. Windows aydınlatma uygulaması, PC oyuncularının üçüncü taraf yazılımları yüklemek zorunda kalmadan aksesuarları RGB aydınlatmayı sağlayacak.

Google, Android 15'in ilk versiyonunu kullanıma sundu! Google, Android 15'in ilk versiyonunu kullanıma sundu!

Albacore isimli bir Twitter kullanıcısı, işletim sisteminin en son genel test yapılarında yeni aydınlatma deneyimini Windows 11'e entegre etme çalışmalarını fark etti. Albacore'un açıkladığına göre yeni özellik, parlaklık, aydınlatma efektleri, hız ve renkleri kontrol etme seçeneklerinin tümü Windows 11'in ayarlar arayüzüne ekleyecek. Hatta aksesuarlarınızı Windows tema renginizle eşleştirecek ekstra bir özellik bile bulunuyor.

windows 11 (2)-1

Microsoft'un bu yeni yerel aydınlatma kontrolleri, Windows 11 kullanıcılarının RGB efektlerini özelleştirmek için Razer, Corsair, Logitech gibi üçüncül uygulamaları yüklemek zorunda bırakmayacak.

Microsoft, henüz Windows 11 için aydınlatma desteğini resmi olarak açıklamadı, ancak şirket, bu yıl içinde daha büyük bir Windows 11 güncellemesinde görünmesi beklenen bir dizi deneysel özellik üzerinde çalışmaya devam ettiğini söylemişti.

Editör: Enes Sapmaz