WhatsApp'ın yeni özellikleri belirli beta test kullanıcıları için kullanıma sunulmuş olsa da, bazı özellikler şimdiden küresel olarak yayınlanmaya başlandı. Anlık mesajlaşma platformun en büyük değişikliği olan özelliği ise simgeleri alt gezinme çubuğuna yerleştirerek Android uygulamaları için iOS benzeri bir WhatsApp özelliği oldu.

Bu yılın Mart ayında, WhatsApp'ın bilinmeyen aramaları sessize alarak engellemeye yönelik bir özellik üzerinde çalıştığı görüldü. Şimdi ise şirket, bu özelliği yayınlamaya hazır görünüyor. Bir WABetaInfo raporuna göre, Android için WhatsApp beta 2.23.10.7 güncellemesiyle kullanıma sunulan bu özellik, bilinmeyen çağrıları susturmasına olanak tanır.

whatsapp-8

Bu arada, Android 2.23.10.6 için WhatsApp beta güncellemesi, Android kullanıcılarına iPhone benzeri bir alt gezinme çubuğu sağlayan yeni bir kullanıcı arayüzü ile birlikte geliyor. Meta'nın sahip olduğu mesajlaşma hizmetinin, iOS için WhatsApp'a benzer bir alt gezinme çubuğuna sahip olacak ve kullanıcıların farklı sekmeler arasında kolayca geçiş yapmasını sağlayacak yeni bir arayüzü test ettiği bildiriliyor. Şu anda yalnızca belirli beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilen özellik, kademeli olarak daha fazla kullanıcının kullanımına sunulacaktır.

Instagram, kullanıcıları çileden çıkardı! Bu reklamlar geçilmiyor... Instagram, kullanıcıları çileden çıkardı! Bu reklamlar geçilmiyor...

Ayrıca WhatsApp kullanıcıları, halihazırda mevcut altyazılı medyayı iletebilecek veya paylaşım yaparken belgelere altyazı ekleyebilecek. Kullanıcılar, paylaşmadan önce bir gazete makalesi veya çalışan bir belge gibi belgelere de başlık ekleyebilecek. Bahsi geçen özelliklerin önümüzdeki haftalarda herkesin kullanımına sunulacağı belirtiliyor.

Editör: Enes Sapmaz