WhatsApp, iPhone sahiplerinin görüntülü arama sırasında telefonlarında çoklu görev yapmasına olanak tanıyan bir güncelleme getiriyor.

Görüntülü aramalarda çoklu görevi destekleyen Android sürümünün aksine, iOS için WhatsApp, uygulama simge durumuna küçültüldüğünde veya kullanıcı başka bir uygulamaya geçtiğinde kullanıcının video akışını duraklatıyordu. Artık iPhone kullanıcıları, pencerenin simge durumuna küçültülmüş bir sürümüyle kayan bir resim içinde resim (PiP) penceresi görecek ve görüntülü aramada diğer uygulamalara erişmelerine olanak tanıyacak.

WhatsApp-Görüntülü-Arama

WhatsApp, App Store'daki en son kararlı sürüm için sürüm notları aracılığıyla iOS'a PiP özelliği için destek eklediğini duyurdu. Değişiklik günlüğünde "iOS Picture in Picture (PiP) desteğiyle, artık bir WhatsApp araması sırasında videonuz duraklatılmadan çoklu görev yapabilirsiniz" açıklaması ile duyuruldu. 

Artık başka bir kullanıcının profil fotoğrafını ekran görüntüsünü alamayacaksınız... Artık başka bir kullanıcının profil fotoğrafını ekran görüntüsünü alamayacaksınız...

Bunun yanı sıra güncelleme, iOS için WhatsApp'ta belge gönderirken altyazı desteği de ekliyor. Uygulama daha önce kullanıcıların resimlere ve videolara altyazı eklemesine izin veriyordu ve kullanıcılar artık belgeleri paylaşırken onlara bağlamlar ekleyebiliyordu.

Editör: Enes Sapmaz