WhatsApp için bir Mac uygulaması bekleyenlerin bekleyişi sona erdi. Mac donanımı için optimize edilmiş ve Mac Catalyst ile oluşturulmuş olan yeni WhatsApp uygulaması artık herkes için kısıtlama olmaksızın indirilebilir durumda.  Mevcut sürümden daha hızlı ve daha verimli çalışan yeni Mac için yerel WhatsApp uygulaması, kişileri ve etkileşimleri bir bakışta görmenin yanı sıra sohbetler, aramalar, arşivlenmiş ve yıldızlı mesajlar arasında kolay geçiş yapabileceğiniz üç panelli yeni bir arayüze de sahip.

mac-whatsapp

WhatsApp’ın yeni Mac uygulaması Catalyst platformu üzerinde geliştirildiği için iOS’a da gelebileceği konusunda umut veriyor diyebiliriz. 2021'de Meta , WhatsApp için çoklu cihaz desteğini genişlettiğini açıklamış ve bir iPad uygulamasının çıkacağı yönünde spekülasyonlara neden olmuştu.

X'ten yeni özellik: Gölge yasaklı olup olmadığınızı öğrenebileceksiniz! X'ten yeni özellik: Gölge yasaklı olup olmadığınızı öğrenebileceksiniz!

Geçen yıl WhatsApp , Windows 10 için akıllı telefona ihtiyaç duymadan çalışan yerel bir sürüm yayınladı . Mac uygulamasıyla hemen hemen aynı görünüyor ve ayrıca daha fazla güvenilirlik ve hız sunuyor.

Yerel macOS uygulamasını siz de indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

f8af8a30-9bd0-11ed-af7f-eb3d36c874bc