Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni özellikleriyle kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Daha önce şifrelenmiş sohbet yedekleri üzerinde çalışan Meta, şimdi de WhatsApp'a kilitli sohbetler özelliği getiriyor.

Threads'in yeni özelliği ortaya çıktı: Gerçek zamanlı arama! Threads'in yeni özelliği ortaya çıktı: Gerçek zamanlı arama!

WhatsApp'a gelecek yeni 'kilitleme' özelliği sayesinde tam bir gizlilik sunulacak. Bu özellik ile sohbetler sadece sohbet edilen kişiler tarafından açılabilecek.

Parmak izi ya da parola gerekecek

17c9a5ea41461f015cdded54dd4854b0d3404dee

WhatsApp, yeni yayınladığı 2.23.8.2 güncellemesinde karşımıza çıkan sohbet kilitleme özelliğinde sadece parolanız veya parmak iziniz ile sohbetler açılabilecek. Bunun yanı sıra açmaya çalışan kişi parolayı art arda yanlış girerse yalnızca sohbet geçmişinin silinmesi şartıyla erişim sağlayabilecek. 

Kilitli sohbetlerdeki medyalar da telefona kaydedilmeyecek ve sadece bu sohbet içerisinden görülebilecek. Yeni özelliğin beta kullanıcılarının erişimine ne zaman açılacağıyla ilgili maalesef bir bilgi yok.

Editör: Burak Karahan