Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, getirdiği yeniliklerle kullanıcıların beğenisini toplama devam ediyor. WABetaInfo tarafından iOS 16 sürümüne geleceği söylenen bu yeni çıkartma aracı, WhatsApp'tan çıkmadan veya 3. taraf bir uygulama kullanmadan çıkartma oluşturmasını sağlayacak.

TikTok, avatar yapay zekasını tanıttı! Hem ürkütücü, hem kafa karıştırıcı TikTok, avatar yapay zekasını tanıttı! Hem ürkütücü, hem kafa karıştırıcı

whatsapp cikartma

Çıkartma oluşturmak isteyen kullanıcılar, daha önceden WhatsApp'tan bağımsız uygulamalar aracılığıyla çıkartmalar oluşturuyordu. Ancak bu durum, WhatsApp'ın sunacağı yeni çıkartma aracı/özelliği ile ortadan kalkacak. Ayrıca üçüncül taraf uygulamalar, güvenlik problemleri gibi bir çok sorunu beraberinde getiriyordu, fakat, iOS 16 sürümüne sahip iPhone kullanıcıları bu yeni araç sayesinde güvenliklerinden feragat etmek zorunda kalmayacaklar.

İlk belirtilen bilgilere göre, WhatsApp çıkartma özelliğinin iPhone'lara gelme nedeni ise iPhone’ların görsel kopyalama özelliği ile alakalı olduğu belirtiliyor. iOS 16 kullanıcıları, herhangi bir fotoğraftaki kısmın istediği bölümüne basılı tutarak kopyalayıp başka yerlere atabiliyor.

Editör: Enes Sapmaz