WhatsApp, numara kaydetme uğraşını ortadan kaldırıyor! WhatsApp, numara kaydetme uğraşını ortadan kaldırıyor!

WhatsApp, 'metin, fotoğraf, video, çıkartma ve anket' şeklinde tek yönlü yayınlar göndermesine olanak tanıyacak yeni özelliğini tanıttı. WhatsApp'ın bu yeni bülten hesapları, kanalları kimlerin takip etmesine izin vereceğine, ayrıca kanalın keşfedilebilir olmasını isteyip istemediklerine ve daha fazlasına karar verebilecekler. Aynı zamanda, bir kanalı takip etmenin, telefon numaranızı yöneticiye veya diğer takipçilere göstermeyeceği belirtiliyor.

Kullanıcılar, kanalları uygulamada Güncellemeler adlı yeni bir sekmede bulabilir. Bu alan, aile, arkadaşlar ve grup sohbetlerinden/topluluklardan ayrı olarak Durum ve takip etmeye karar verdiğiniz kanalları gösterir. Özelliği kullanmayı planlayan içerik oluşturucular için, WhatsApp para kazanmak için ödeme hizmetlerini de platfoma ekleyecektir.

Şirket, gizliliğin de önemli olduğunu söyledi. Bir kanalın yönetici bilgileri paylaşılmaz ve yalnızca 30 günlük geçmişini yönetebilecek. Yöneticiler, takipçilerin ekran görüntüsü almasını veya mesaj iletmesini de engelleyebilecek özellikleri aktif hale getirebilecek.

Kanallar, aynı adlı rakip sohbet uygulaması Telegram'daki benzer bir özelliğin aşağı yukarı bir kopyası. Bu yılın başlarında Meta, Instagram'da Yayın Kanallarını başlattı ve içerik oluşturucuların, WhatsApp kullanıcılarının yapabileceği gibi, takipçilerinin gelen kutularına güncellemeleri yayınlamasına olanak sağladı. Bu özellik bir haber bültenine benzetilebilir ve aslında, henüz geliştirme aşamasındayken Bülten olarak adlandırılmış olduğu söylendi.

Editör: Enes Sapmaz