Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni özellikler ile kullanıcı deneyimini artırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde WhatsApp’a gelecek tam 7 özelliği sizlere tanıtmıştık. Şimdi ise yepyeni bir özellik daha ortaya çıktı.

Fotoğraf sansürleme geliyor

WhatsApp’ın Android ve iOS platformlarında bulunan ve fotoğraflar üzerinde istediğimiz yeri sansürlememizi sağlayan ‘fotoğraf blurlama’ özelliği şimdi de Windows ve MacOS kullanıcıları için hazırlanıyor.

Geçtiğimiz aylarda mobil platformlarda kullanıma sunulan fotoğraf blurlama özelliği sayesinde karşımızdakine gönderdiğimiz bir fotoğrafın tamamını ya da seçtiğimiz bir alanını sansürleyebiliyorduk.  WABetaInfo’nun fark ettiği ve beta testlerine başlanan özellik yakında bilgisayarından WhatsApp kullananlar için de geliyor.

whatsapp-sansur-1

WhatsApp’ın 2.2241.2 Beta sürümüyle Windows ve MacOS kullanıcılarına sunulan ‘blur aracı’ tıpkı mobil platformlarında olduğu gibi sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Bu da sansür özelliğinin yakında Windows ve MacOS platformu için de yayınlanacağı anlamına geliyor.

Android veya iOS’ta olduğu gibi bir fotoğrafı göndermeden önce sansür yapmak için blurlama özelliğini seçip ardından da mozaik ya da normal blur seçeneklerinden birini seçiyoruz. Ardından da blurlamak istediğimiz yeri belirliyoruz. Bu gönderdiğiniz sansürlü fotoğrafın sansürünün daha sonra kaldırılamadığını belirtmekte de fayda var. 

WhatsApp o mesajların yerini değiştiriyor! Artık mesajlar buradan açılacak... WhatsApp o mesajların yerini değiştiriyor! Artık mesajlar buradan açılacak...

Beta kullanıcıları tarafından kullanımda olan bu özelliğin genel kullanıma ne zaman açılacağı henüz net değil ancak kısa zamanda dağıtılmaya başlanabilir.

WhatsApp şov yapacak: Tam 7 yeni harika özellik geliyor Foto Galeri: WhatsApp şov yapacak: Tam 7 yeni harika özellik geliyor

Editör: Burak Karahan