WhatsApp, masaüstü istemcisini geçen yıl Windows Store'da kullanıma sundu ve bununla birlikte mesajlaşma platformu, Windows için WhatsApp uygulamasına birçok yeni iyileştirme ve özellik getirmişti. Son olarak WhatsApp, masaüstü uygulamasının betasında yeni bir özel Arama bağlantıları özelliği aldığını bildirdi.

WhatsApp, masaüstü istemcisine Çağrı bağlantıları özelliği için altyapı getiren yeni bir WhatsApp beta güncellemesi sunmaya başladı. Güncelleme ile birlikte, beta kullanıcıları artık bir çağrı bağlantısı oluşturup, aramaya katılmak için WhatsApp'ta olsun ya da olmasın diğer kullanıcılarla paylaşabilme imkanı yakalayacak.

Meta, yapay zeka etiketini değiştiriyor! Meta, yapay zeka etiketini değiştiriyor!

whatsapp (2)

Arama bağlantıları özelliği, kullanıcıların Google Meet, Teams vb. diğer platformlara benzer bir arama bağlantısı oluşturmasına ve bunu diğer kullanıcılarla paylaşmasına olanak tanıyacak. Kullanıcılar bağlantıya tıklayıp tercihlerine göre bir görüntülü veya sesli aramaya katılabilir. Bir süredir uygulamanın Android ve iOS sürümlerinde bulunan özellik, sonunda uygulamanın Windows sürümünde test edilecek.

Editör: Enes Sapmaz