WhatsApp, kullanıcı deneyimini arttırmak için her geçen gün yeni özellikler duyuruyor. Güvenlik güncellemelerinin yanı sıra birçok eğlenceli ve kullanımı kolaylaştıran özellikler de sunan Meta çatısı altındaki WhatsApp, yeni özelliğiyle birçok insanın beklentisine kulak vermiş gibi gözüküyor.

WhatsApp'ın yeni yayınlanan beta sürümünde, telefon değiştirirken mesaj taşıma sıkıntısına son verecek yeni bir özellik ortaya çıktı. Artık mesajları başka bir telefona transfer etmek çok kolay bir hal alıyor.

Telegram, kullanıcılarına o özelliği ücretsiz yaptı! Telegram, kullanıcılarına o özelliği ücretsiz yaptı!

QR kod ile mesajlar taşınabilecek

qr-whatsapp-mesaj-taşıma

WaBetaInfo’nun ortaya çıkardığı bilgilere göre, sadece QR kod kullanarak WhatsApp mesajları telefonlar arasında kolayca taşınabilecek. Eskiden mesajlarımızı transfer etmek için WhatsApp ile Google hesabınızı bağlamanız ve mesajlarınızı buluta yedeklemeniz gerekiyordu. Daha sonra bu mesajları yeni cihazdan indirmeniz gerekiyordu.

Yeni özellik ile artık yapmanız gereken Ayarlar sekmesinde Sohbetler menüsüne giri buradan Mesajları Taşı özelliğini kullanmak. Açılan sekmeden QR kodu telefonuzun kamerasıyla okuttuğunuzda Google Play Store ya da App Store’a yönlendiriliyorsunuz ve WhatsApp’ı indirip açtığınızda uygulamaya otomatik olarak giriş yapıyorsunuz ve mesajlarınız hızlı bir şekilde yeni telefonunuza aktarılıyor.

Özellik henüz beta sürümünde olduğu için özelliği kullanmayı düşünen beta kullanıcılarının dikkatli olmasında fayda var. Henüz stabil olmayabileceği düşünülen özellik, mesaj aktarımı sırasında bazı mesajlarınızın silinmesine sebep olabiliyor.