WhatsApp, her geçen gün kullanıcı deneyimini artırmak için yeni güncellemeler geliştiriyor ve uygulamaya ekliyor. Kullanıcı deneyimini en üst seviyeye getirmek için şu an için birçok yeni özelliği test ediyor. Test aşamasında olan en yeni özelliklerden birisi de WhatsApp Anketi.

WhatsApp, anket özelliği ile yeni geliştirdiği ve kullanıcılara sunduğu yeni özelliklerin beklentileri karşılayıp karşılamadığını bizlere sorarak öğrenebilecek. Geri bildirim toplamak için kullanacağı WhatsApp anketlerini, uygulamayı kullanan kişilere resmi ve onaylanmış bir işletme hesabı ile yapılacak. Ankete katılmak tamamen kullanıcının inisiyatifine kalacak ve isterlerse geri bildirim vermeyecekler.

WhatsApp’a ait doğrulanmış işletme hesabı ile size mesaj atan ve ankete katılmanızı isteyen sohbetler sayesinde, yeni özellikler ile ilgili düşüncelerinizi ve geri bildirimlerinizi hem ankete katılarak hem de sohbet ederek aktarabileceksiniz.

WhatsApp, kullanıcıların vazgeçilmezi olacak ekran paylaşma özelliğini test etmeye başladı! WhatsApp, kullanıcıların vazgeçilmezi olacak ekran paylaşma özelliğini test etmeye başladı!

Anket isteği gelen kişiler arasında olursanız, anketin amacını belli eden bir açıklama ve anketi kabul etme veya reddetme seçeneklerini göreceksiniz. Dilerseniz geri bildirim verebilir veya isteği geri çevirebilirsiniz. Ayrıca uygulama içinde hiçbir ankete katılmak istemiyorsanız, WhatsApp’a ait resmi işletme hesabını engelleyebilir ve hiçbir zaman bir anket isteği almazsınız.

WA_CHAT_IN_APP_SURVEY_IOS-scaled

WhatsApp anketi özelliği ile radikal yenilikler ve güncellemeler ile ilgili kullanıcıların fikrini soracağı tahmin edilmiyor. Bu özelliğin amacı daha çok kullanıcı deneyimini artıracak küçük güncellemeler ve beta testinde olan güncellemeler için kullanılacak gibi duruyor.

Yeni geliştirilen WhatsApp Anketi özelliği uygulamaya ne zaman geleceği henüz kesin değil. Bu özellik Türkiye’ye ne zaman gelir bilinmiyor. Hatta, anket ve sohbet üzerinden kullanılacak bu özelliğin Türkçe’ye çevrilmesi ve kullanılması biraz zaman alacak gibi gözüküyor. Ama yeni özellik kullanıcıların fikrini sorması ve geri bildirim almayı amaçlaması, kullanıcı açısından avantajlı bir fikir gibi duruyor. WhatsApp kullanıcıları düşünmesi ve kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkarmayı hedeflemesi her zaman uygulamayı kullanan kişilere yarayacaktır.

Sizce bu özellik kullanıcı deneyimini üst seviyelere çıkarmak için verimli olur mu? Henüz test aşamasında olan bu özellik Türkiye’de ne zaman kullanılmaya başlanır? Düşüncelerinizi bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz. Güncel haberler için Megabayt Twitter hesabımızı takip etmeyi unutmayı.