Ülkemizde insanlar yazılı iletişimi çoğunlukla WhatsApp uygulaması üzerinden yapıyorlar. Basit ve sade yapısı ve kullanıcılarına sunduğu özel iletişim araçları ile WhatsApp oldukça popüler. WhatsApp mesajlaşma özelliği kullanılırken, mesajlar standart yazı tipi ile gözükür. Peki, bu yazı tipini değiştirmek mümkün mü? Siz de bu sorunun cevabını arıyor ve mesajlarınızın yazı tipini değiştirmek istiyorsanız, haberimizin detaylarına göz atabilirsiniz.

WhatsApp mesaj yazı tipleri nelerdir?

  • Standart
  • İtalik
  • Kalın
  • Üstü çizili
  • Tek aralıklı

WhatsApp yazı tipi değiştirme nasıl yapılır?

İtalik:

WhatsApp uygulamanızı açın ve mesaj gönderme yerine mesajınızı yazarken başına ve sonuna alt çizgi ekleyin. Örnek olarak _Megabayt_ yazın ve gönderin. Mesajınız italik olarak gidecektir.

1b

Kalın:

Mesajınızı kalın yapmak için mesajınızın önüne ve arkasına yıldız ekleyin.  Örnek: *Megabayt*

2b

Üstü çizili:

Mesajınızın üstü çizili olması için mesajınızın önüne ve arkasına yaklaşık işareti ekleyin. Örnek: ~Megabayt~. WhatsApp Web kullanıyor ve kalvyeniz ile yaklaşık işareti yapmak istiyorsanız, AltGr + ü tuşu kombinasyonuna basmanız yeterli olacaktır.

3b

Tek aralıklı:

Mesajınızı tek aralıklı yapmak için mesajınızın önüne ve arkasına üç adet ters kesme işareti ekleyin. Örnek: ```Megabayt```. Ters kesme işareti bilgisayarda AltGr+, (virgül) ile yapılır.

WhatsApp yazı tipi değiştirme nasıl yapılır?

Mesajlarınızı biçimlendirmek ve yazı tipini değiştirmek istiyorsanız, yukardaki adımları uygulayabilirsiniz. Bütün bir cümleyi değiştirmek istiyorsanız eğer, cümlenin başına ve sonuna işaretleri ekleyerek gönderin. Tek tek kelimelerle uğraşmanıza gerek kalmaz.

Mesajları biçimlendirmenin bir diğer yolu, mesajınızı yazdıktan sonra mesajınıza basılı tutmak ve üç noktaya dokunduktan sonra yazı tipini seçmektir.

WhatsApp yazı tipi boyutu nasıl değiştirilir?

  • WhatsApp uygulamanızı açın ve sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayın.

568aa2a2-cfbe-4624-8861-6ced365dff73

iPhone sıcaklığı nasıl ölçülür? iPhone sıcaklığı nasıl ölçülür?
  • Açılan pencerede “Ayarlar”a dokunun.

c9fc6f23-04fc-4caa-8e39-bb0228ccc15d

  • “Sohbetler”e dokunun.

1092ff1b-0c93-431a-90c6-875beb635d8b

  • “Yazı tipi boyutu”na dokunun.

WhatsApp yazı tipi boyutu nasıl değiştirilir?

  • Açılan pencerede dilediğiniz yazı tipi boyutuna dokunun. Yazı tipi boyutunuz seçtiğiniz boyut ile değişecektir.

​​​​​​​WhatsApp yazı tipi boyutu nasıl değiştirilir?

​​​​​​​Uygulamanın diğer ekranlarındaki yazı tipi boyutları cihaz ayarlarına göre gözükmektedir. Diğer ekrandaki yazı tiplerinin boyutunu değiştirmek için telefon ayarlarınızdan yazı tipi boyutunu değiştirmeniz gerekir. Ayrıca yukarda verilen adımlar telefonunuza göre farklılık gösterebilir. Bu nedenden ötürü telefonunuzun özel talimatları için telefonunuzun üreticisiyle iletişime geçmeniz önerilir.

Editör: Engin Çepnioğlu