Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve uygulamaya farklı özellikler eklemek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda, WhatsApp için uzun süredir beklenen bir özellik ortaya çıktı.

WhatsApp'da sohbetleri sabitleme özelliği olsa bile, sohbet içerisinde mesaj sabitleme özelliği bulunmuyor. Uzun süredir beklenen bu özellik, WABetaInfo'nun ortaya çıkardığı bilgiler ile karşımıza çıktı. 

Sabitlenmiş mesajlar iki taraftan da görülebilecek

WABetaInfo’nun paylaştığı ekran görüntüsüne göre sabitlenmiş mesaj özelliğinin uygulamaya gelebileceği görülüyor. Ekran görüntüsünde bir kullanıcının sohbette sabitlenmiş mesaj kullandığını ortaya koysa da özelliğin nasıl gözükeceğini görülemiyor.

2023-02-04 11_46_33-Window

Sabitlenmiş mesajlar ile, herhangi bir kişiyle olan sohbetinize girdiğinizde muhtemelen direkt o sohbetin içindeyken sabitlenmiş mesajı görebileceksiniz.

Ayrıca hem siz hem de karşı taraf bu sabitlenmiş mesajı görebilecek. Slack ve Telegram gibi uygulamalarda gördüklerimize benzer bir uygulama bizi bekliyor diyebiliriz. Bahsi geçen uygulamalarda sabitlenmiş mesajlar, o kanalın veya sohbetin üstünde gözüküyordu.

Threads'in yeni özelliği ortaya çıktı: Gerçek zamanlı arama! Threads'in yeni özelliği ortaya çıktı: Gerçek zamanlı arama!

2.23.3.17 kodlu Android beta sürümüyle karşımıza çıkan bu özellik, henüz geliştirilme aşamasında ve ne zaman genel kullanıma sunulacağı konusunda bir bilgi yok.

Editör: Burak Karahan