WhatsApp'tan sesi yazıya dönüştüren yeni özellik! WhatsApp'tan sesi yazıya dönüştüren yeni özellik!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve uygulamaya farklı özellikler eklemek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda, WhatsApp, uygulaması için bir haber bülteni özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

whatsapp (1)-1

WaBetaInfo, tarafından paylaşılan son bilgilere göre, WhatsApp, bülten aracı” üzerinde çalışmaya başladı. WhatsApp içinde çeşitli değişiklikleri tespit eden WaBetaInfo, bahsi geçen bülten özelliğinin bilgi yaymak için birden çoğa bir araç içereceğini belirtti. WaBetaInfo, kodu tarayarak ulaştığı ilk gözlemlerde, yeni haber aracının şimdilik geliştirme aşamasında olduğunu belirtti.

Bir başka yeni WhatsApp özelliği yolda

WABetaInfo’nun paylaştığı ekran görüntüsüne göre sabitlenmiş mesaj özelliğinin uygulamaya gelebileceği görülüyor. Ekran görüntüsünde bir kullanıcının sohbette sabitlenmiş mesaj kullandığını ortaya koysa da özelliğin nasıl gözükeceğini görülemiyor.

whatsapp-5

Sabitlenmiş mesajlar ile, herhangi bir kişiyle olan sohbetinize girdiğinizde muhtemelen direkt o sohbetin içindeyken sabitlenmiş mesajı görebileceksiniz.

Ayrıca hem siz hem de karşı taraf bu sabitlenmiş mesajı görebilecek. Slack ve Telegram gibi uygulamalarda gördüklerimize benzer bir uygulama bizi bekliyor diyebiliriz. Bahsi geçen uygulamalarda sabitlenmiş mesajlar, o kanalın veya sohbetin üstünde gözüküyordu.

Editör: Enes Sapmaz