WhatsApp, bir blog gönderisinde, "Bu yeni özellik, en gizlilik konusunda en bilinçli kullanıcılarımız için ek bir gizlilik ve güvenlik katmanı sağlıyor" dedi. WhatsApp şu anda aramaları, ağ koşullarına bağlı olarak kendi sunucuları aracılığıyla aktarır veya aradığınız kişiyle peer-to-peer adı verilen doğrudan bir bağlantı kurar. Peer-to-peer aramalar genellikle daha iyi ses kalitesi sağlar, ancak her iki cihazın da birbirlerinin IP adreslerini bilmesini gerektirir.

Ancak yeni özelliği açtıktan sonra WhatsApp, ses kalitesinde hafif bir düşüş anlamına gelse bile, peer-to-peer bağlantı kurmak yerine aramalarınızı her zaman kendi sunucuları aracılığıyla aktaracaktır. Şirket, WhatsApp sunucularından geçse bile tüm aramaların uçtan uca şifrelenmeye devam edeceğini söyledi.

Instagram, özgün içeriklerin önünü açmak için 'ödül ve ceza' sistemine başvurdu! Instagram, özgün içeriklerin önünü açmak için 'ödül ve ceza' sistemine başvurdu!

whatsapp-13

WhatsApp, son birkaç ay içinde daha fazla gizlilik özelliği ekliyor. Haziran ayında şirket, insanların bilinmeyen arayanları otomatik olarak susturmasına olanak tanıyan bir özellik ekledi. Ayrıca, kullanıcıların uygulamadaki tek bir konumdan bir dizi gizlilik ayarını ayarlamasına olanak tanıyan bir "Gizlilik Kontrolü" bölümü de ekledi ve bu yılın başlarında, kişilerin belirli sohbetleri parmak izi veya yüz tanıma ile kilitlemesine olanak tanıyan bir özellik ekledi.

Editör: Enes Sapmaz