Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yaptığı güncelleme ve yenilikleri ile farkını ortaya koymaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde iki yeni özelliği 'internetsiz mesajlaşma ve Saklanan mesajlar özelliğini duyurmuştu. Dün WABetaInfo’nun paylaştığı blog yazısına göre WhatsApp Süreli Mesajlar bölümü baştan aşağı değişiyor.

Twitter'daki fotoğraflar siliniyor! Hatayı çözmeye çalışıyorlar... Twitter'daki fotoğraflar siliniyor! Hatayı çözmeye çalışıyorlar...

asa

Yeni tasarlanan arayüz görseline baktığımızsa WhatsApp arayüz görselinde bu zaman simgesi daha küçük hale getirilmiş ve yuvarlak alanın içine yer alıyor. Simgenin alt kısmına bakıldığında ise Süreli Mesajlar için “Daha fazla gizlilik için seçtiğiniz süreden sonra sohbetten herkes için yeni mesajlar kaybolacaktır. Sohbet katılımcıları bunu açtığınızı görecekler.” şeklinde kullanıcılarına bilgi mevcut.

Ayrıca yeni tasarlanan arayüzün alt kısmında Süreli Mesajlar’ın açılıp kapanabileceği ve ek olarak zamanlanabileceği kısım bulunmaktadır. Bir altında ise WhatsApp kişilerinde Süreli Mesajlar özelliğini aktif etmek için yeni bir alan yer alacak. Bu alan sayesinde birden fazla kişiyi kolayca Süreli Mesajlar için aktif etmek mümkün olacak.

Yeni arayüz şu anda test aşamasında. Bu özellik belirli sürelerde mesajların kendi kendine silinme imkanını sağlıyor. Peki bu özellik nasıl aktif edilir? Şu adımları izleyerek rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz:
-WhatsApp
-Ayarlar
-Gizlilik
-Süreli Mesajlar