Volkswagen Türkiye, Passat Sedan modelini internet sitesinden kaldırdı ve resmen bir devrin sonu geldi. Türkiye'nin en çok tercih edilen otomobil modellerinden olan Volkswagen Passat'ın artık sedan versiyonu Türkiye'de satılmayacak.

Volkswagen tarafından geçtiğimiz aylarda bir açıklama yapılmış ve Passat Sedan modelinin üretiminin 2022 yılı sonunda biteceği belirtilmişti. Volkswagen Türkiye'nin de internet sitesinden kaldırılan Passat Sedan modeli artık ülkemizde satılmayacak. Bundan böyle  "Passat Variant" ile "Passat Alltrack" isimli station wagon modeller satışta olacak.

Artık sıfır bir Volkswagen Passat almak istiyorsanız Variant veya Alltrack versiyonlarından birini tercih etmeniz gerekecek.

Passat Sedan'ın yerine ID.AERO

id.aero

Elektrikli otomobillere yönelmeye devam eden Alman otomativ devi Volkswagen, Haziran 2022'de gerçekleştirdiği bir etkinlikte tanıttığı ilk tam elektrikli sedan modeli ID.AERO'yu Passat Sedan'ın yerine geçirmeyi planlıyor. Henüz resmi bir açıklama yok ancak ID.AERO modelinin Passat Sedan'ın yerini alması çok yüksek bir ihtimal.

Uber'in sürücüsüz kazasında yeni gelişme! Uber'in sürücüsüz kazasında yeni gelişme!

Volkswagen-Passat-45inci-Yaşını-Kutluyor

Volkswagen'ın ilk Passat modeli 1973 yılında piyasaya çıkmıştı. 50 yıl boyunca tüm dünyada ve Türkiye'de çok satan Passat, Volkswagen'ın en simge otomobillerinden oldu. Şirket, 2022 yılında 1973 adet "Passat Limited Edition" üretimi yaptı. Bu üretilen Passat Sedan'lar da aracın vedası oldu.

Editör: Burak Karahan