Dünyanın en büyük teknoloji konferansı olan Rio de Janeiro'daki son Web Zirvesi'nde Goertzel açıklama yaptı. Yapay zeka uzmanı, AGI ve bunun işler üzerindeki etkisi, insan zekası karşısında nasıl bir performans gösterdiği ve daha fazlası hakkında konuştu.

Yapay zekanın işlere yönelik tehdidinden bahsederken Ben Goertzel, "Tahminime göre bir AGI olmadan insanların yaptığı işlerin muhtemelen yüzde 80'ini geçersiz kılabilir." dedi.

pil omru yapay zeka (1)

Photoshop'un son sürümüyle artık kullanıma sunuluyor! Yapay zeka resmen geldi... Photoshop'un son sürümüyle artık kullanıma sunuluyor! Yapay zeka resmen geldi...

Ancak, bu ürün, dünyada büyük bir yankı uyandıran ve herkes tarafından kullanılan yapay zeka ChatGPT ile gerçekleşmeyecek. Bahsi geçen 'yapay zeka' önümüzdeki birkaç yıl içinde takip edecek olan bu tür sistemlerle bu sağlanacak.

Ayrıca Goertzel,"Bunun bir tehdit olduğunu düşünmüyorum. Bunun bir fayda olduğunu düşünüyorum. İnsanlar geçimlerini sağlamak için çalışmaktansa hayatlarında yapacak daha iyi şeyler bulabilirler... Hemen hemen evrak gerektiren her iş otomatikleştirilebilir olmalıdır" diye ekledi. 

Editör: Enes Sapmaz