Jurassic Park, Possession, Event Horizon ve In the Mouth of Madness gibi filmlerle tanıdığımız 75 yaşındaki oyuncu Sam Neill, 'Did I Ever Tell You This?' isimli kitabında üçüncü evre kanser tedavsi gördüğünü açıkladı.

İrlanda asıllı Yeni Zelandalı 75 yaşındaki aktör Sam Neill, geçen yılın mart ayında kan kanseri teşhisi konduğunu belirtti. Hastalığın agresif tür (hızla yayılan) Hodgkin olmayan Lenfoma olduğunu da söyledi.

"10 YIL DAHA YAŞAMAK İSTERDİM"

nhcPpQnq3cHeQRnVuHNPvT

Dune 2 ertelendi! Dune 2 ertelendi!

Neill, “Doğrusunu isterseniz hastayım. Ve muhtemelen ölüyorum. Sakin olmaya çalıştım ve ne yapacağımı düşünürken oturup bir kitap yazmaya karar verdim. Ölmekten korkmuyorum ama bir 10 yıl daha yaşamak isterdim doğrusu" dedi.

Japon makyaj sanatçısı Noriko Watanabe’yle 28 yıl evli kalan Sam Neill’ın bu evlilikten 40 yaşında Tim adında bir oğlu ve 32 yaşında Elena adında bir kızı var. 1070’lerin ilk yarısından beri oyunculuk kariyerini sürdüren deneyimli oyuncu dönem filmlerinden maceraya, korkudan romantik filmlere kadar sayısız yapımda yer aldı. Ancak Sam Neill’ı tüm dünyaya tanıtan Film 1993’te başrolünde oynadığı Jurassic Park oldu. Sam Neiil şimdilerde Jurassic World adını alan ve sürekli devam filmleri çekilmeye devam eden seride rol almaya devam ediyor. Serinin son halkası Jurassic World Dominion geçen yıl gösterime girmişti.

Editör: Burak Karahan