'Terminatör' serisinde canlandırdığı 'Dr. Peter Silberman' ile tanınan ve daha birçok filmde rol alan Earl Boen, 5 Ocak Perşembe günü Hawaii’de hayatını kaybetti.

Filminden sonra animasyonu geliyor: Netflix, Minecraft animasyonu için çalışmalara başladı Filminden sonra animasyonu geliyor: Netflix, Minecraft animasyonu için çalışmalara başladı

Ünlü oyuncunun ölümünü aile üyeleri de doğrularken, nedeni ve ayrıntıları ile ilgili herhangi bir detay verilmedi. Ancak Boen ve ailesinin yakın bir arkadaşının verdiği bilgiye göre; oyuncuya, geçtiğimiz yıl akciğer kanseri teşhisi konulmuştu ve ünlü isim bir süredir hastalıkla mücadele ediyordu.

2003 yılında ekran oyunculuğundan emekli olan Earl Boen; radyo, animasyon dizileri ve video oyunları için seslendirme oyunculuğuna devam etti. Ünlü isim, 'World of Warcraft' gibi dünyaca ünlü oyunlarda sesiyle yer aldı.

Oyun endüstrisinde de önemli bir figürdü

earl-boen-passes-feature

Boen, oyun endüstrisinde popüler bir figür oldu ve 31 Ekim 1997'de yayınlanan The Curse of Monkey Island'daki korsan kaptan LeChuck rolüyle hayranların favorisi oldu. Boen ayrıca Tales of Monkey Island'da da yer aldı. Görünüşe göre aktörden yakın zamanda yayınlanan Return to Monkey Island'da bu rolü tekrarlaması istendi, ancak dizinin yaratıcısı Ron Gilbert'e göre Boen, "emekli olduğu ve yaşlandığı için" reddetti.

Editör: Burak Karahan