Artık başka bir kullanıcının profil fotoğrafını ekran görüntüsünü alamayacaksınız... Artık başka bir kullanıcının profil fotoğrafını ekran görüntüsünü alamayacaksınız...

27 yaşındaki Edgar Garay, Karayip adasında tatil yapmaya gitti ve en son Pazar günü saat 17.37'de görüldü. Paylaşılan ilk bilgilere göre, Edgar Garay adlı TikTok fenomeni Porto Riko, Cabo Rojo'daki deniz fenerinin yakınında 70 metrelik bir kıyı uçurumundan düştüğü belirtildi.

tiktok (3)

Olay ardından sonra talihsiz Garay'ın cesedi Porto Riko Acil Durum Bürosu dalgıçları tarafından sudan çıkarıldı. Cabo Rojo'daki yerel yetkililer, TikToker'ın bedenini acil durum müdahale kuruluşuyla kıyıya taşınmasına yardım ettiler.

tiktok (1)-2

San Juan Sahil Güvenlik Komutanı Yüzbaşı José E. Díaz bir basın açıklamasında, "Edgar Garay'ın ailesine ve sevenlerine en içten başsağlığı dileklerimizi iletiyor ve bu en zor zamanda birlik ve güç bulmaları için dua ediyoruz" dedi.

"Tüm Sahil Güvenlik, Porto Riko Polisi ve ortak teşkilat acil durum müdahale ekiplerinin, özellikle de Bay Garay'ın cesedini bu kadar erişilemez ve zorlu bir ortamda bulabilen Porto Riko Acil Durum Yönetim Bürosu dalış biriminin çabalarını takdir ediyoruz."

Garay'ın kardeşi olan Carlos Garay, kuzeniyle uçurumda dolaştığını söyledi ve onu uçurum kenarına fazla yaklaşmaması konusunda uyardı.

tiktok (2)-1

Carlos, "Kardeşimin video yüklemeyi sevdiği bir TikTok hesabı vardı" dedi.

"Maalesef, uçurum sınırında yapmaya çalıştığı şey sanırım buydu."

Bir görgü tanığı ayrıca, Garay'ı uçurumda tökezlediğini gördüğünü söyledi. Bu trajik olaya benzer şekilde, Haziran 2021'de popüler bir Çinli TikToker da Çin'in Quzhou kentindeki TikTok'un Çin versiyonu için bir içerik çekerken düşerek hayatını kaybetmişti. Paylaşılan raporda, 23 yaşındaki Xiao Qiumei'nin canlı yayın videosunda kendini kaydederken 160 metrelik bir vinçten düştüğü bildirildi.

100.000'den fazla takipçisi olan genç kadın, vinç kabini gibi görünen bir yerde en son dans ederken görüntülendi. Başlangıçta ailesi, dev vinci çalıştırırken iş yerinde video çektiği konusunu yalanladı. Kızlarının bir profesyonel olduğunu ve cep telefonunu çalışma saatlerinde daima çantasında bulundurduğunu söylediler.

Editör: Enes Sapmaz