Haziran ayında ülkemize gelen ve milyonlarca abone sayısına ulaşan Disney+, son dönemde  reklamlı bir abonelik planıyla gündeme gelmişti. Disney+'ın Aralık ayında yayınlamayı planladığı abonelik paketi, Netflix’in kullanıcılarına sunduğu gibi daha ucuza erişim fırsatı sağlamayı hedefliyordu.


Bugün ise Steve Moser, reklam abonelik paketi ile ilgili önemli bir detaya yer verdi. Disney+ incelemesinde Steve Moser, reklamlı Disney+ aboneliğinde kullanıcıların iki özellikten mahrum kalacağını ortaya çıkardı.

292a7b19fc460a41b7d140314e386173718059c6


Alınan bilgiler doğrultusunda SharePlay ve  Groupwatch özelliği reklamlı Disney Plus aboneliklerinde kullanılmayacak. Bu iki özellik arkadaşlarınızla aynı anda film/dizi izlemenizi sağlıyor. Kodlarda bu özelliğe erişmek isteyen kullanıcılara “Groupwatch ve Shareplay, reklamlı aboneliğe sahip hesaplarda kullanılamaz.” uyarısının gösterileceği bilgisi yer alıyordu.

Amazon Prime'dan can sıkan reklam kararı! Amazon Prime'dan can sıkan reklam kararı!

Steve Moser’ın paylaştığı veriler hakkında Disney+ tarafından konu ile ilgili bilgilendirme gelmedi. Disney+’in reklamlı aboneliği hakkında detaylı bilgiler önümüzdeki hafta kesinleşecektir.

Disney Plus'ta izleyebileceğiniz 8 harika drama dizisi Disney Plus'ta izleyebileceğiniz 8 harika drama dizisi

DİSNEY PLUS ÜYELİK AYLIK PAKET ÜCRETİ NE KADAR?

Disney Plus aylık üyelik ücreti 34,99 TL'dir. Dilerseniz yıllık üyelik ile (tek ödemede 349,90) 10 ay fiyatını ödeyerek 12 ay izleyebilirsiniz. 

Disney+, standart üyelik paketi kapsamında kullanıcıya birçok ayrıcalıklı fırsatlar sunar. İşte bazıları

  • Başka hiçbir yerde izleyemeyeceğin orijinal içerikler, gişe filmleri, bir solukta izlenebilecek diziler ve programlar, atıştırmalık kısa içerikler ve ilham verici belgeseller
  • 10 cihaza ve 7 ayrı profile kadar sınırsız indirme imkanı
  • Uyumlu cihazlarda hiçbir ek ücret ödemeden 4K UHD çözünürlükte Dolby Vision ve Dolby Atmos desteğiyle izleme imkanı
  • Özel çocuk profilleri içeren kapsamlı ebeveyn kontrol sistemi
  • Aynı anda 4 ekranda izleme imkanı
  • GroupWatch özelliğiyle altı arkadaşınla sanal izleme partileri düzenleme imkanı