Sadece bununla da kalmıyor. Şirket, ilk olarak E3 2017'de tanıtılan Skull and Bones oyunu için bir erteleme kararı daha duyurdu. Korsan simülasyonunun nihayet 9 Mart'ta çıkması gerekiyordu, ancak Ubisoft, oyunu ertelemek zorunda kaldı. Nisan ayında başlayacak olan 2023-24 mali yılının Bu, Skull and Bones'un kamuya duyurulan altıncı gecikmesi.

Ubisoft bir finansal açıklamada, "Oyuncular, önümüzdeki beta aşamasında Skull and Bones'un güzelliklerini keşfedebilecekler.

ubisoft (1)-1

Ek süre şimdiden karşılığını verdi ve son oyun testleriyle onaylanan kalitesinde etkileyici iyileştirmeler getirdi.

Oyuncuların, oyunun evriminden olumlu bir şekilde etkileneceklerini inanıyoruz. Çok daha gösterişli ve dengeli bir deneyim sergilemek ve farkındalık yaratmak için daha fazla zamana sahip olmak amacıyla oyunun çıkışını ertelemeye karar verdik."

Bu arada şirket, Ekim-Aralık çeyreği için mali projeksiyon hedefini yaklaşık 830 milyon euro'dan yaklaşık 725 milyon euro'ya düşürdü.

Mario + Rabbids: Sparks of Hope ve Just Dance 2023, şirketin beklediği kadar iyi performanslar göstermedi. CEO Yves Guillemot, "Sektör, tüketici harcamalarını etkileyen kötüleşen ekonomik koşullar bağlamında mega markalara ve sonsuz canlı oyunlara doğru kaymaya devam ederken, zıt pazar dinamikleriyle karşı karşıyayız" dedi.

Ubisoft, net rezervasyonlarının yıl boyunca yüzde 10 düşmesini bekliyor. Daha önce, şirket bu gelirlerin yüzde 10 artmasını bekliyordu. Ancak sonuç olarak, Ubisoft bu yıl için tahmini işletme gelirini yaklaşık 1 milyar dolar azaltmak durumunnda kaldı.

Bethesda'nın üzerinde çalıştığı yeni oyunlar belli oldu! Bethesda'nın üzerinde çalıştığı yeni oyunlar belli oldu!

ubisoft (3)

Şirket, iptal edilen oyunların yanı sıra yakında çıkacak olan premium ve oynaması ücretsiz oyunlarla ilgili araştırma ve geliştirme çalışmalarında 500 milyon euro değer kaybetti. Ayrıca, "hedefli yeniden yapılandırma, bazı temel olmayan varlıkların elden çıkarılması ve olağan doğal yıpranma" yoluyla önümüzdeki iki yıl içinde maliyetleri 200 milyon euro'nun üzerinde azaltma hedefleniyor. Ancak, büyük projeleri için "çok yetenekli insanları" işe almaya devam edeceği söylendi.

ubisoft (1)

EA'in beklenen oyunu Avatar: Frontiers of Pandora'nın Mart 2024'ün sonuna kadar gelmesi planlanıyor. "Büyük bir oyun" da dahil olmak üzere, diğer duyurulmamış premium oyunlar önümüzdeki mali yıl için yolda gözüküyor. Ubisoft'un en büyük markalarından bazıları için oynaması ücretsiz oyunlar da üzerinde çalışılıyor. Mevcut durum göz önüne alındığında, şirket, yeni hitler yaratmak için çok çalışmak durumunda kalacak...