Türkiye’de yurt dışından farklı olarak sarı taksi çağırma uygulaması olarak faaliyet gösteren Uber, ABD ve Avrupa’da kullanımda olan Uber Kurye hizmetini ülkemizde de kullanıma sunuyor. Uber Kurye, 19 Ocak itibarıyla İstanbul’da hizmete başladı. 

Uber uygulamasındaki “Paket gönder” özelliği ile kullanıcılar diledikleri adrese Uber kuryeleriyle paket gönderebilecek ve ödemeyi Uber uygulaması üzerinden yapabilecek.

Uber kurye başvurusu onaylanan kişiler, uygulamadaki “Paket al” özelliğini kullanarak kullanıcıların paketlerini taşıyarak gelir elde edecek.

uber-kurye-hizmete-basladi2

Google, Android'e yapay zeka müjdesini verdi! Gemini bir sonraki güncelleme ile yolda Google, Android'e yapay zeka müjdesini verdi! Gemini bir sonraki güncelleme ile yolda

70 TL’ye kadar ilk teslimat ücretsiz olacak

Ubret Kurye’yi ilk kez kullanacak müşterilerden ilk teslimatta 70 TL’ye kadar ücret alınmayacak.  Kampanya'dan faydalanmak için Uber uygulamasında bulunan Cüzdan sekmesindeki Promosyonlar bölümüne UBERKURYE promosyon kodunu ekleyin, Uber Kurye çağırın ve İstanbul’da geçerli ilk paket teslimatınız 70 TL’ye kadar ücretsiz olsun. Kampanya, 31 Ocak tarihine kadar kredi kartı ile yapılan ödemelerde geçerlidir.

Uber’den yapılan ‘Uber Kurye’ açıklaması şöyle:

“Global teknoloji platformu Uber, anlık paket teslimatı yapılabilen “Uber Kurye” hizmetini İstanbul’da başlattı. 19 Ocak tarihinden itibaren Uber ayrıcalığı ile İstanbul’da hızlı, kolay ve güvenli anlık paket teslimatı yapılabilecek. Uber Kurye ile gönderilecek paketler, Uber uygulamasında belirtilecek adresten teslim alınır ve iletilmek istenen adrese teslim edilir. Uber kullanıcıları, uygulamada bulunan ‘Paket gönder’ seçeneğine ek olarak, ‘Paket al’ seçeneğini de kullanarak belirttikleri adresten paket aldırıp teslimat adresine ulaştırabilir."

Editör: Burak Karahan