Twitter'ı satın alıp CEO'luk görevine kendini atayan Elon Musk şirkete çeki düzen vermeye devam ediyor. Ancak bu görevini bırakacağının sözünü veren iş adamı, kimin yerine geçeceğinden uzun süredir bahsetmedi. Gelin hep beraber Twitter'ın yeni CEO'su olabilecek adaylara göz atalım.

Twitter'ın yeni CEO'su olabilecek adaylar

Instagram'ın kurucu ortağı Kevin Systrom

twitter ceo kim (1)

Mark Zuckerberg ile fikir ayrılığı sonucunda 2018’de Instagram'dan ayrıldığından beri sessizliğini koruyan Kevin Systorm. Geçen yıl bir podcast yayında TikTok tarzı sosyal medya modellere ilgisi olduğundan bahsetmişti. Elon Musk'ın tam aradığı bir düşünce olan bu, onu aday listesine katacak bir isim olmasını sağlıyor.

TikTok COO’su Vanessa Pappas

twitter ceo kim (2)

İlk olarak YouTube’ın ilk içerik üretme programını ayakta tutmayı başaran Vanessa Pappas, yakın zamanda TikTok’un COO’su olmasıyla Musk’ın aradığı yönetici deneyimlerine sahip. TikTok’tan ayrılmayı düşündüğü söylenen Pappas, büyük reklamverenlerle anlaşmalarıyla Twitter’a liderlik edecek birisi olabilir.

Eski Meta COO’su Sheryl Sandberg

twitter ceo kim (1)-1

Photoshop'un son sürümüyle artık kullanıma sunuluyor! Yapay zeka resmen geldi... Photoshop'un son sürümüyle artık kullanıma sunuluyor! Yapay zeka resmen geldi...

Sheryl Sandberg, şirketin büyümesi için Musk’ın yeni şirketi için ihtiyaç duyacağı reklamcılar ve bağlantılarla ilgili temsilciye sahip ve geçtiğimiz yıl Meta’dan ayrıldı. Şu için herhangi bir yerde çalışmadığı bilinen eski Meta COO'su, Twitter CEO'luğu için gerekli kriterlere sahip.

Yahoo CEO’su Jim Lanzone

twitter ceo kim (1)-2

Kısa süreliğine Tinder şirketinin başında geçmiş olan Jim Lanzone, medya ve reklamcılık planlamalarıyla ilgilenen biri. Şuanlık Yahoo’ya liderlik eden Lanzone, Elon Musk’ın isteyeceği yönetim deneyimine ve reklam topluluğuna ait bağlantılara sahip.

Editör: Enes Sapmaz