Twitter çalışanları belgelerine göre, şirket, düzenli olarak satış tahminlerinin gerisinde kalıyor. Twitter'ın yeni CEO'su Linda Yaccarino'nun gelişine rağmen bazı şeylerin değişmesi pek muhtemel gözükmüyor.

Musk daha önce Twitter'ın 2021'deki 5,1 milyar dolara kıyasla 2023'te 3 milyar dolar gelir elde etme yolunda olduğunu söylemişti. Geçen hafta bir Twitter Spaces odasında Musk, Avrupa ve Kuzey Amerika'daki reklamcıları şirket üzerinde "aşırı baskı" kuranları suçlayarak reklamların yarısının ortadan kaybolduğunu söyledi. Ayrıca "Twitter'ı iflas ettirmeye çalışıyorlar" diye de ekledi.

Meta'nın güncellenmiş yapay zekası Llama, 'en zekisi' olacak! Meta'nın güncellenmiş yapay zekası Llama, 'en zekisi' olacak!

skynews-elon-musk-twitter_5938597

Bununla birlikte, Twitter'ın reklam satış ekibi, reklam verenlerin nefret söylemi ve müstehcen içeriklerin artışının yanı sıra çevrimiçi kumara yönelik reklam fazlalığından korkmasından endişe ediyor. Musk, Twitter'ı devraldığından beri, önemli satış yöneticilerini kovmak ve yasaklı kullanıcıları eski durumuna getirmek gibi eylemlerde bulunmuştu Bu, GM ve Volkswagen dahil olmak üzere reklam ajanslarını ve markaları reklam harcamalarını duraklatmaya sevk etti.

Editör: Enes Sapmaz