Sorun ilk olarak Cumartesi günü, orijinalinde resim içeren eski tweet'lerin tıklanamayan t.co URL'leri olarak gösterilmeye başlanmasıyla ortaya çıktı. Twitter, hatanın "2014'ten önceki görüntüleri" etkilediğini söylüyor ancak The Verge'in daha önce işaret ettiği gibi, Ellen DeGeneres'in ikonik Oscar selfie'si de dahil olmak üzere 2014'teki tweetler de en azından geçici olarak etkilenmişti.

2014 Oscar fotoğrafı o zamandan beri geri yüklendi ancak diğer eski tweet'lerde şimdilik hala eksik fotoğraflar var gibi görünüyor. Twitter, destek hesabı aracılığıyla yaptığı açıklamada, "Hatayı düzelttik ve sorun önümüzdeki günlerde tamamen çözülecek" dedi.

Threads'in yeni özelliği: Kameranızı dilediğiniz gibi kullanabileceksiniz... Threads'in yeni özelliği: Kameranızı dilediğiniz gibi kullanabileceksiniz...

Twitter, yorum talebine yanıt vermedi veya hatanın nedeni hakkında daha fazla ayrıntı vermedi. Şirket, temel görselleri veya verileri kaybetmediğini söyledi. Ancak son birkaç ayda hizmetin bazı yönlerinin kesintiye uğraması ilk kez değil. Platformdaki fotoğraflar ve bağlantılar, API değişikliklerinin bir sonucu olarak Mart ayında kısa bir süreliğine bozuldu. Şirketin yakın zamanda bazı rakiplere ve Elon Musk'un daha önce saldırdığı kuruluşlar tarafından işletilen diğer web sitelerine olan bağlantıları yavaşlattığı da yakalandı. Musk, Twitter'ın altyapısının durumu hakkında defalarca şikayette bulundu, ancak aynı zamanda sunucu bütçesini de büyük ölçüde azalttı ve maliyetleri düşürmek amacıyla birçok site güvenilirliği mühendisini işten çıkardı. Bu yazıyı haber yap.

Editör: Enes Sapmaz