Twitter bir tweette paylaşacağınız medyaları sınırlandırıyor ve tweet paylaşırken sadece tek tür medya kullanmanıza olanak sağlıyor. Şu an için bu konuda yapılan tek farklılık, bir tweette 4 farklı fotoğraf paylaşmak. Ancak Twitter tek bir tweette birden fazla medya türünü birlikte kullanılacağı bir özellik geliştiriyor. Bu özellik yakın zamanda test edilmeye başladı ve hatta bazı kullanıcılar tarafından kullanıldığı bildirildi.

Twitter geliştirdikleri bu özelliği doğruladı ve konu ile ilgili küçük bir açıklama bir yayıncı ile paylaşıldı. Yapılan açıklama aşağıda belirtilmiştir:

Kullanıcılara dört adede kadar farklı medya türlerini tek bir tweette kullanmalarını sağlayan bir özelliği test ediyoruz. Twitter’da insanların görselleri çok fazla kullandığını ve bu görseller ile kendilerini anlattıklarını görüyoruz. GIF’ler ve videolar bu anlatımları daha eğlenceli hale getirmek için. Yapılan test ile Twitter’ın 280 karakter sınırını farklı medya türlerin birleşimi ile nasıl aşılacağını öğrenmeyi umuyoruz.

X, Grok'u haberleri özetlemek için kullanmaya başladı X, Grok'u haberleri özetlemek için kullanmaya başladı

Yapılan açıklamaya göre test aşamasında olan bu özellik şu an için sınırlı kullanıcılara açılacak. Bu özellik sayesinde Tweetlerde üç fotoğraf bir GIF kullanılabilecek veya siz nasıl dilerseniz.

Editör: Engin Çepnioğlu