Geçtiğimiz günlerde Twitter, hizmetine ekleyeceği yeni düzenleme aracını kullanıcılarına paylaşmıştı. Tweet düzenleme özelliği, şu an için test aşamasında olsa da yakın zamanda kullanıcıların hizmetine sunulacak. Ancak, yeni özellik ilk başlarda sadece Twitter Blue abonelerine özel olarak erişime açılacak.

Twitter Blue, bildiğimiz gibi uygulamanın aylık ücretli abonelik sistemi. Twitter Blue’ya abone olan herkes, Twitter’ın yeni tweet düzenleme özelliğini kullanabilecek. Bu özellikle ilgili yeni gelen bilgiye göre tweetlerimizi sadece 5 kere düzenleyebileceğiz. Tabi, bu düzenleme işleminin bir süre kısıtlaması var. Test edilen tweet düzenleme özelliği ile düzenlemek istediğimiz gönderileri sadece 30 dakika içinde 5 defaya kadar düzenleyebileceğiz.

Twitch yayıncısı ItsSliker, takipçi ve arkadaşlarını dolandırdı: 200.000 doları kumarda yedi Twitch yayıncısı ItsSliker, takipçi ve arkadaşlarını dolandırdı: 200.000 doları kumarda yedi

Test aşamasında olan tweet düzenleme özelliği şu an için sadece Twitter Blue kullanıcılarına sunulacak, ancak başlangıçta tüm ücretli kullanıcılara da sunulmayacak. Ücretsiz Twitter kullanıcılarına sunulacağı ile ilgili henüz bir bilgi yok. Tweet düzenleme özelliği ticari amaçlar için kullanılacak gibi duruyor. Hatta bu konuda tartışmalar bile başladı.

Düzenleme özelliğinin tartışma noktası, kripto para ve siyasi içerik paylaşan hesaplar. Bu tür hesapların attıkları yanlış bilgilendirici tweetleri, 30 dakika içinde değiştirerek manipülasyon yapabilecekleri tartışılıyor. Borsa ve halkı yanıltan paylaşımlar yapılması ve daha sonra düzeltilerek hiç olmamış gibi davranan hesaplar, şu an için etik kavramı üzerinde tartışılan konular.

Twitter’ın getireceği yeni özelliğin bir tehdit mi yoksa insanların basit yazım hatalarını düzenleyeceği bir araç mı olacak henüz buna karar vermek zor. Bu konu üzerinde tartışmalar devam ederken, Twitter yetkililerinin de yeni geliştirdikleri özelliğin etik kavramlara zarar vermesi veya manipülasyon aracı olarak kullanılmasının önüne geçileceği ön görülüyor.

Twiter’ın test aşamasındaki tweet düzenleme özelliğini kullanmak için aylık ücretli abonelik sistemine geçer misiniz? Yoksa bu özelliğin ücretsiz Twitter’a gelmesini mi bekleyeceksiniz? Düşüncelerinizi yorum oalrak bizimle paylaşabilirsiniz.

Ayrıca, "Twitter Blue nedir?" haberimizi inceleyerek Twitter’ın ücretli abonelik sistemini inceleyebilir ve kullanıcılara sunduğu özel araçlara göz atabilirsiniz. Twitter ile ilgili güncel haberleri takip etmek için Megabayt Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz.