Twitter, Tor Onion sertifikasının süresinin dolmasına izin verdi ve geçen yıl uygulamaya koyduğu bir gizlilik hizmetini sonlardı. Tor'a özgü olan Onion 'tarayıcısı' adresinin ziyaret edilmesi, artık sitenin gerçekliğini doğrulayan sertifikanın süresinin dolduğunu belirten bir uyarı veriyor. 

LinkedIn, TikTok'un o özelliğini platforma getiriyor! LinkedIn, TikTok'un o özelliğini platforma getiriyor!

Twitter'ın bu değişiklik hakkında soru soracak herhangi bir iletişim departmanı olmamasından kaynaklı olarak, Tor, sertifakanın yenilenip yenilenemeceği hakkında bilgi alamıyor.

tor

İletişim direktörü Pavel Zoneff yaptığı açıklamada, sosyal medya platformu Onion'da tekrar çevrimiçi hale getirmek için Twitter'a ulaştığını belirtti. Zoneff, "Ekstra bir koruma katmanı için onion hizmetlerine güvenen ve aradıkları içeriğe eriştiklerini garanti eden insanlar, artık bunu güvenli bir şekilde yapmak için bir yol daha kaybetmiş durumda." 

Tor Project'in Twitter'a ulaşma ve hizmeti yeniden canlandırma çabalarına rağmen, pek parlak görünmüyor. Çünkü geçen yıl hizmetin başlatılmasına yardımcı olan güvenlik mühendisi Alec Muffett, Tor'u yaratan insanların neredeyse hepsinin işten çıktığını söyledi.

Editör: Enes Sapmaz