Twitter, kullanıcıların platformda ne söylemesine izin verdiği konusundaki kurallarını bir kez daha sıkılaştırıyor. Güncellenen yeni politika çerçevesinde, kullanıcıların "başkalarına zarar vermek istemesi" ve benzeri duyguları ifade etmesini yasaklıyor. Kurallara göre, "Başkalarının ölmesini, hastalık geçirmesini, trajik olaylar yaşamasını veya diğer fiziksel olarak zararlı sonuçlara maruz kalmasını ummayı içerecek" olarak açıklandı.

twitter veri sızıntısı (4)

Twitter'ın önceki politikasında, "Birinin fiziksel zarar görmesi, belirsiz veya dolaylı tehditlerde bulunması veya ciddi veya kalıcı yaralanmaya neden olma olasılığı düşük olan tehdit eylemleriyle ilgili dilek veya umut ifade eden ifadeler, bu politika kapsamında dava açılamaz." ifadelerine yer veriliyordu.

Bu değişiklik, politikaya yapılan tek ekleme ile kalmıyor, ayrıca Twitter'ın kuralları artık "günlük, kentsel veya ticari faaliyetler için gerekli olan altyapıyı" hasar tehditlerinden açıkça koruyacak.

Bunun yanı sıra kurallar, birini öldürme, işkence, cinsel saldırı veya başka bir şekilde incitme tehdidi dahil olmak üzere başka kullanıcılara fiziksel zarar verme tehdidinde bulunamayacaksınız.

YouTube, Adblocker eklentilerden sonra uygulamalara savaş açtı! Bol reklamlı videolar geliyor... YouTube, Adblocker eklentilerden sonra uygulamalara savaş açtı! Bol reklamlı videolar geliyor...

Twitter'ı devralmadan önce Elon Musk, değiştireceği ilk politikanın tüm özgür konuşmalara izin vermek ve herkesin istediğini söylemesini sağlayacak altyapılar oluşturmak olacağını belirtmişti.

Editör: Enes Sapmaz