Twitter yönetiminde sözü geçmeye başlayan Elon Musk, kullanıcılara önerilen ve takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarını birbirinden ayıran bir özelliğin sözünü vermişti. Fakat daha öncesinde Twitter’da yer alan bu özellik, bir çok kullanıcı tarafından aktif olarak bilinmiyordu. Kullanıcılar tarafından iple çekilen özelliği göz önüne taşıyan ve platformun daha kalıcı bir parçası haline getiren yeni güncelleme Twitter tarafından yayınlandı. Artık platform müdayimleri, ‘Sana Özel’ ve ‘En son’ sayfalar kısmını ana sayfanın en tepesinde görmeye başlayacak.

Twitter’ın mobil uygulamasında yer alan ‘Sana Özel’ ve ‘En son’ sayfaları arasındaki geçiş, parmağınızı sağa ya da sola kaydırarak gerçekleştirilebilecek.

Artık başka bir kullanıcının profil fotoğrafını ekran görüntüsünü alamayacaksınız... Artık başka bir kullanıcının profil fotoğrafını ekran görüntüsünü alamayacaksınız...

twitter-4

Twitter’da sunulan bu yenş değişiklik, şu an için yalnızca iOS kullanıcıları tarafından kullanılmaya başlandı. Twitter, Android uygulaması için henüz bir tarih vermedi. Ancak belirtmek gerekir ki bu yeni tasarım, şu an için yalnızca İngilizce dilinde kullanılabiliyor.

Editör: Enes Sapmaz