Elon Musk, dünyanın şüphesiz en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'ı Ekim ayında 44 milyar dolara satın almıştı. Milyarder iş adamı, bazı tartışmaların fitilini ateşleyen değişiklikler ile Twitter'ı baştan sona yenilemeye devam ediyor. Göreve gelmesinden bu yana şirket çalışanlarının yarısından fazlası işten çıkardı veya istifa etmelerine zorladığı iddia edilen Musk, dünya çapında kaosa yol açtı.

twitter (1)-2

Mevcut bir Twitter çalışanı, bu durumu, "Dışarıdan baktığınızda cephe iyi görünüyor ama hiçbir şeyin çalışmadığını görüyorum. Tüm tesisatlar, tüm musluklar, her şey bozuk." olarak açıkladı.

"Uzmanlığı olmayan tamamen yeni bir kişi, eskiden 20'den fazla kişinin yaptığı işi yapıyor. Bu, çok daha fazla riske, ters gidebilecek birçok şeye daha fazla olasılık bırakıyor. Kırılan o kadar çok şey var ve bununla ilgilenen kimse yok ki, bu tutarsız davranışı görüyorsunuz."

twitter (2)-2

Google, arama motorunu değiştiriyor! İlk sırada yapay zekaya yer verecek! Google, arama motorunu değiştiriyor! İlk sırada yapay zekaya yer verecek!

Çalışan, sorunların Musk'ın yeni çalışanlarına olan bariz güven eksikliğinden kaynaklandığını söyledi ve bunu ünlü iş adamının her zaman yanında tuttuğu güvenlik varlığıyla kanıtlandığını söyledi. "Ofiste nereye giderse gitsin, en az iki koruması var. Çok hantal, uzun boylu, 'Hollywood' tarzı korumalar," diye iddia eden Twitter çalışanı, hatta Musk'ın "Tuvalete gittiğinde bile." kapı önünde beklediklerini söyledi.

Editör: Enes Sapmaz