Mahkeme dosyalarına göre Twitter, kullanıcıların hesaplarının çalınması gibi bir çok tehlikeye neden olabilecek kodun yayınlandığı Github'dan kaldırılması çabasıyla telif hakkı ihlali iddiasında bulundu. Kod, mahkemeye başvurulduğu aynı gün platformdan kaldırılırken, kodun ne kadar süreyle açık kaldığına ilişkin ayrıntılar ve sızıntının kapsamı veya derinliği açıklanmadı. Bunun yanı sıra Twitter, ABD Kaliforniya Kuzey Bölgesi Bölge Mahkemesinden Github'a hem kodu gönderen kullanıcının kimliğini ifşa etmesini istedi. Hatta kaynak kodunu erişip indiren kullanıcılar bile...

twitter bozuk

Şirket içindeki sızıntıyla ilgili iç soruşturmayı bilen kaynaklara göre, Twitter yöneticilerinin bunun "geçen yıl içinde" ayrılan hoşnutsuz bir çalışanın işi olduğundan şiddetle şüphelendiğini bildiriliyor. Tesadüfen bu tarih, Elon Musk'ın Twitter'ı geçen Ekim ayında 44 milyar dolarlık bir fiyata satın alması ve çalışanlarını işten çıkardığı zaman aralığına denk geliyor.

Copilot ile müstehcen fotoğraflar oluşturulabilen o komuta yasak geldi! Copilot ile müstehcen fotoğraflar oluşturulabilen o komuta yasak geldi!

Bir Twitter şefinin açıklamalarına göre, kaynak kodlarının ifşalanması, yeni istismarları ortaya çıkararak, kötü aktörlerin Twitter kullanıcı verilerine erişmesine izin vererek gelecekteki bilgisayar korsanlığı çabalarını güçlendirebileceği konusunda endişe duyuyor. 

Editör: Enes Sapmaz