Twitter’ı diğer sosyal medyalardan ayıran en büyük özelliği, gündem veya diğer adı ile keşfet özelliğidir. Bu özellik sayesinde, bulunduğunuz konuma veya ülkeye ait güncel gündemi yakından takip edebilirsiniz. Twitter gündemi, mobil uygulama veya web sayfasında varsayılan olarak konum ve ilginizi çekecek konulardan oluşur. Kullanıcılar dilerseler bu varsayılan özellikleri değiştirebilir ve başka bir konumun gündemini veya ilgisini çekmeyen gündemleri de görebilir.

Twitter gündemini keşfet ayarlarını düzenleyerek özelleştirilebilir. Keşfet ayarları, hem mobil uygulamada hem de web sayfasında kolayca düzenlenir. İki farklı keşfet ayarı vardır. Bunlardan ilki konum, ikincisi ise kişiselleştirme ayarlarıdır. Her iki ayarı da düzenleyerek Twitter gündeminizi değiştirebilirsiniz. Bu işlemleri yapmak için haberimizin detaylarında bulunan adımları takip edebilirsiniz.

Twitter keşfetme ayarları nasıl değiştirilir?

Konum ve kişiselleştirme özelliklerini değiştirerek keşfetme ayarlarınızı özelleştirebilirsiniz. Her iki ayarında farklı sonuçları vardır. Farklı bir konuma ait gündemi görmek istiyorsanız, konum ayarlarınızı düzenlemeli, ilginizi çekmeyen gündemleri de görmek istiyorsanız, kişiselleştirme ayarlarını düzenlemelisiniz. Keşfet ayarlarını düzenlemek için aşağıdaki adımları uygulayın.

Konum

  • Twitter uygulamanızı başlatın.
  • En alt menüde bulunan büyüteç simgesine dokunun.

209a0485-7893-4ace-891d-679a56de0a2d

  • Keşfet ekranının sağ üst köşesinde yer alan ayarlar simgesine dokunun.

83e9837c-5e74-4ac2-83b8-24e4c7629ff6

  • Konum başlığı altında bulunan “Bu konumdaki içeriği göster” anahtarını kapatın veya açın.

cfgvjnll

  • Keşfet konum ayarınız düzenlenecektir.

Farklı bir ülkenin gündemini görmek istiyorsanız, “Bu konumdaki içeriği göster” anahtarını kapattıktan sonra açılan “Konumları keşfet” seçeneğine dokunun ve ardından gündemini görmek istediğiniz ülkeyi seçin. Keşfet bölümüne gidin ve listeyi yenileyin. Tam sonuç vermesi için kişiselleştirme ayarını da kapatmanız gerekir, aksi takdirde ilginizi çeken konum gündemlerini de görebilirsiniz.

'Bilgisayarım çok donuyor' diyorsanız bu çözümleri deneyin! 'Bilgisayarım çok donuyor' diyorsanız bu çözümleri deneyin!

98c0ca02-5e95-4e9c-b734-b6c68e86ccb1

Kişiselleştirme

  • Twitter uygulamanızı başlatın.
  • En alt menüde bulunan büyüteç simgesine dokunun.
  • Keşfet ekranının sağ üst köşesinde yer alan ayarlar simgesine dokunun.
  • Kişiselleştirme bölümünde bulunan “Gündemde ilgini çekebilecekler” anahtarını kapatın veya açın.

​​​​​​​395155eb-6bce-445b-8c82-1caea57f7cc9

Kişiselleştirme anahtarını kapatırsanız, takip ettiğiniz veya beğendiğiniz içeriklere göre önerilen konular gündeminizde gözükmez.

Keşfet ayarları ile Twitter gündeminizi değiştirmek mobil uygulamada oldukça basittir. Twitter web sayfasında da neredeyse aynı işlemleri yaparak keşfet ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Twitter mobil uygulama ve Twitter web sayfası keşfet ayarlarını düzenlemek oldukça benzerdir.