Tesla ve SpaceX'in üst düzey yöneticisi Twitter Genel Merkezi'ni devraldığından beri, bir grup personeli işten çıkarmak, ilk gününde ofise bir lavabo taşımak da dahil olmak üzere bazı sıra dışı kararlar almıştı. Şimdi de yeni bir tartışma konusuna yol açan kararı ile Musk, Twitter e-posta hesabına gelen basın sorularına cevap olarak otomatikleştirilmiş 'kaka' emojisine başvurdu.

twitter (1)-4

Elon Musk'ın bu yeni kararını duyan herkes durumun sadece bir şakadan ibaret olduğunu düşünüp Twitter e-postasına yazmaya başladılar. '[email protected]' mail'ine yazan kullanıcılar durumun gerçek olduğunu görünce şaşkınlık içinde kaldı.

Twitter'da paylaştıkları ekran görüntülerinde kullanıcılar, 'ciddi sorulara da aynı cevabı verecek mi?' diyerek bazı sorular sormaya başladılar: "Merhaba, dürüst bir cevap arıyorum: şu anda Twitter'da çalışmak nasıl bir şey?"

twitter (2)-3

Bir başka kullanıcı ise, "Merhaba basın ekibi, çok meşgul olduğunuzu biliyorum ama Twitter'ın şu anki CEO'su Elon Musk hakkında ne düşündüğünüze dair kısa bir yorum alabilir miyiz?" sorusunu sordu.

Artık başka bir kullanıcının profil fotoğrafını ekran görüntüsünü alamayacaksınız... Artık başka bir kullanıcının profil fotoğrafını ekran görüntüsünü alamayacaksınız...

Ancak, tüm kullanıcılar bu sorulara karşılık cevap olarak sadece 'kaka emojisi' aldı.

Editör: Enes Sapmaz