Elon Musk ile Apple arasında yaşanan gerilim tatlıya bağlanmıştı. Ancak gelen son habere göre ipler yeniden gerilecek gibi.

Apple'ın iOS cihazlardaki uygulama mağazası App Store aracılığıyla yapılan sayışlardan %30 komisyon alması Twitter Blue'yu da etkileyecek. Twitter Blue abonelik hizmeti iOS işletim sistemi kullanan cihazlarda 11 dolar fiyatla satılacak. Android gibi diğer platformlarda ise bu fiyat 7.99 dolar. 

Twitter'ın App Store'dan kaldırılması gündeme gelmişti

Twitter'ı satın alan Elon Musk, Apple'ın vergi politikasını her fırsatta eleştiriyordu. Hatta Twitter'ın App Store'dan kaldırılması gibi bir konu da gündeme gelmiş, daha sonra Elon Musk ile Apple CEO'su Tim Cook buluşarak bu konuyu tatlıya bağlamıştı. 

TikTok, avatar yapay zekasını tanıttı! Hem ürkütücü, hem kafa karıştırıcı TikTok, avatar yapay zekasını tanıttı! Hem ürkütücü, hem kafa karıştırıcı

Twitter daha önce Twitter Blue hizmetinin tüm platformlarda 7.99 dolar olacağını açıklamıştı. Ancak Apple'ın kestiği komisyonlardan kurtulmaya çalışan Elon Musk, böyle bir fiyat değişimine gitmeye yöneldi. 

App Store için uygulama hazırlayan geliştiriciler Apple'a ilk yıl yüzde 30'luk bir komisyon ödemek zorunda. Bu komisyonun yüzdesi ikinci yıl yüzde 15'e düşürülüyor. Komisyondan minimum etkilenmek isteyen Elon Musk'ın iOS için fiyatı 11 dolara çıkartma kararı, birçok kullanıcı tarafından çok eleştiriliyor. 

Editör: Burak Karahan