Sony'nin yeni Twisted Metal TV dizisinin ilk sezonunun çekimleri tamamlandı ve kurgu aşamasında. 

Sony'nin son dönemde video oyunlarının TV dizilerine ve filmlere uyarlama yönünde yaptığı yatırımlar oldukça büyk. Sony'nin PlayStation Productions markası şu anda 11 farklı dizi ve filmi hazırlamak için çalışıyor. Bunlardan biri de 1990'lardaki Twisted Metal serisine dayanan bir kıyamet sonrası dizi. Twisted Metal dizisinin ilk sezon çekimleri de resmi olarak sona erdi.

Efsane oyun fuarı geri dönüyor! E3 2023'ün tarihi belli oldu Efsane oyun fuarı geri dönüyor! E3 2023'ün tarihi belli oldu

Dizi sorumlusu Micheal Jonathan Smith (Aynı zamanda Cobra Kai'nin yazarı ve yapımcısı), Deadline'ın dizinin oyuncu kadrosu ve konusuyla ilgili haberinden yaklaşık altı ay sonra dizinin çekimlerinin bittiğini Twitter'dan paylaştı. 

Twisted Metal dizisi yıkım, yağmacılar, kaos ve katliam dünyası ile yüksek oktanlı bir kıyamet sonrasıo komedi olarak tanımlanıyor. Dizide, ikonik manyak palyaço Sweet Tooth'u seslendiren Bojack Horseman'dan Will Arnett yer alıyor.

Ana karakter olarak oyuncu kadrosuna liderlik edecek isim ise Marvel filmlerinde Falcon'u oynayan Anthony Mackie. 

Dizi, NBC'nin Peacock yayın hizmetinde yayınlanacak, ancak herhangi bir çıkış tarihi veya penceresi açıklanmadı.

NBC Universal'den Lisa Katz diziyle ilgili, "Bu adrenalin yüklü komedi dizisi, Sony Pictures Television, PlayStation Productions ve Universal Television'daki ortaklarımızla uzman ellerde ve benzersiz eğlenceli programlar aramaya devam ederken Peacock'a mükemmel bir katkı olacak," yorumunu yaptı.

Aynı zamanda son dönemde çıkan dedikodulara göre Sony, diziyle aynı anda duyuracağı yeni bir Twisted Metal oyunu üzerinde çalıştığı da iddia ediliyor. aporlar, Twisted Metal oyununun, Sony'nin 2025 yılına kadar 12 canlı hizmet oyunu yayınlamaya yönelik yeni planlarına karşılık gelen ücretsiz bir oyun olabileceğini gösteriyor .