Askeri zırhlı araçların en ufak üyesi Amazon 4x4, BMC Savunma'nın yeni versiyonunu tanıtması sayesinde IDEX Uluslararası Savunma Fuarı ve Konferansı'nda görücüye çıktı.

Ama bu fiyata sıfır 2023 model Honda Civic alınır: Togg'un ağızları açık bırakan fiyatı belli oldu! Ama bu fiyata sıfır 2023 model Honda Civic alınır: Togg'un ağızları açık bırakan fiyatı belli oldu!

BMC Savunma Sanayi Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Altınhan yenilenen araç hakkında şu ifadelere başvurdu:

"Sahadan gelen geri bildirimler doğrultusunda bazı iyileştirmeler yaptık. Özellikle aracın taşıma kapasitesini artırdık, üzerindeki elektronik yazılımları artırdık. Gösterge paneli tümüyle elektronik hale geldi.

amazon 4x4 (2)

Ergonomiyi geliştirdik, bakım ve idamesini geliştirdik. Yeni bir yüz yaptık. Daha keskin, güçlü bir görünüşe kavuştu. Dosta güven, düşmana korku verecek hale geldi. Bir de iç ergonomisini değiştirdik. Şu anda çok daha ergonomik hale geldi."

Amazon 4x4, gücünü 360 beygir motordan alıyor ve saatte 110 kilometre hıza çıkabiliyor. Ayrıca azami yüküyle birlikte ağırlığı 16 tona çıkan araç, 7 personeli taşıyabiliyor. Bunun yanı sıra, yangın söndürme ve iklimlendirme sistemleri, onarım, merkezi lastik şişirme sistemi gibi standart donanımlara sahip.