Turkcell paylaşımlarına göre BiP, 2022 yılı içerisinde 100 milyon indirmeye ulaştı. 2022'de toplam platform içi mesajlaşma sayısı ise, 117 milyar 409 milyon 522 bin 513 olan BiP'te, 1,2 milyar dakikadan fazla arama gerçekleştirildi.

bip (1)-2

192 ülkede aktif olarak kullanılan BiP, kullanıcılara kolay ve hızlı bir mesajlaşma ve çağrı hizmeti sağlıyor. Arayüz, gizlilik politikaları ve kullanım ek özellikleriyle muadil uygulamalar arasında öne çıkıyor. İletişim ve yaşam platformu olarak kullanılan BiP'te, ekonomi, eğlence ve spor gibi pek çok iletişim kanalları da mevcut.

bip (1)-1

Açıklama sırasında görüşlerini belirten BiP Genel Müdürü Gökhan Yüksektepe, Türk mühendislerinin geliştirdiği BiP uygulamasını, bugün Türkiye'nin yanı sıra 192 ülkede kullanıldığını ve 100 milyonun üzerinde indirme rakamlarına ulaşmış bir platform olarak geliştirilmeye devam ettiğini belirtti.

xAI, Grok'un görüntü işleyebilen yeni model yapay zekasını tanıttı! xAI, Grok'un görüntü işleyebilen yeni model yapay zekasını tanıttı!

Uluslararası faaliyetler kapsamında BiP'in Pakistan'da eğitim faaliyetlerini artırmaya odaklan VEON Group'la birlikte, Pakistan'da yaygınlaştırılmasına yönelik bir iş birliğine imza attıklarını aktaran Yüksektepe, "Pakistan'daki kullanıcılarımıza orada da BiP'in hızlı ve güvenli mesajlaşma, yüksek kaliteli sesli ve görüntülü görüşme, gizli mesaj, anında çeviri hizmeti gibi pek çok özelliğini sunacağız. BiP'i küresel bir iletişim uygulaması haline getirmeye odaklanarak, kullanıcılarımıza kişiselleştirilmiş deneyimler sunma hedefimiz için özveriyle çalışacağız." ifadelerine başvurdu.

bip (1)

Ayrıca BiP, sunduğu özelliklerle hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. BiP'teki yeni"Durum" özelliği sayesinde artık kullanıcılar, video veya fotoğraflarını durum olarak paylaşabilecek. 

Editör: Enes Sapmaz