Lovecraft balıkçılık oyunu film oluyor! Lovecraft balıkçılık oyunu film oluyor!

Türk prodüksiyon şirketi T World Entertainment, tıpkı Marvel'dan bildiğimiz MCU (Marvel Cinematik Universe) benzeri bir süper kahraman evreni kurmaya hazırlanıyor. T World Cinematic Universe olarak adlandırılacak bu ilk Türk sinematik evreninin ilk yapımı olacak Altay dizisi için yapım süreci bu ay sonunda başlıyor.

İlk kez 2019 yılının sonlarında söylentileri çıkan T World ile ilgili detaylar Variety'de yayınlandı. 

2022-07-06 10_00_08-Altay-Bobby-Roth-Bülent-Turgut.jpg (681×383)

T World'ün ilk yapımı Altay ne zaman çıkacak? Hangi platformda yayınlanacak?

Variety’nin haberine göre T-World sinematik evreninin ilk yapımı "Altay", 4 sezondan oluşacak ve 26 bölümlük bir dizi olacak. Altay dizisinin çıkış tarihi ise Ocak 2023.

İlk Türk süper kahraman evreni T World'ün başlangıç dizisi Altay'ın yayın platformu ise yakın zamanda çıkacağı dedikoldularını duyduğumuz TRT'nin dijital platformu olacak. 

1b3839337ff2f2e1efe564da88bc00ab8de78641

Altay dizisinin konusu ne olacak?

Altay dizisiyle ilgili dedikodulara baktığımızda, dizinin sadece Türkiye  değil, dünya kültürlerine ev sahipliği yapacak bir dizi olacak. Diziye ismini veren Altay ile birlikte 6 farklı süper kahramanın olacağı dizideki diğer kahramanların isimleri ise “Su Perisi", "İkizler", "Rumi", "Nazar" ve "İnsan Tamircisi" olacak.

Dizideki kötü karakter sayısı ise 4 olacak. Karakterler, ölümlü karakterler olacak ve yalnızca son teknolojiden güç alacak. 

Altay dizisinin yönetmenliğini Kerem Çakıroğlu, Murat Şenöy ve Hamit Coşkun üstlenirken, dizinin canlı aksiyon sahnelerini Dusan Hyska (“Skyfall”) yönetecek ve tasarlayacak. Ayrıca Agents of S.H.I.E.L.D. ve Lost gibi yapımların üzerinde çalışmış olan Bobby Roth ise projenin başındaki isimlerden birisi olacak.

ed6a46ff6302c294ec139b37f64072abdfbb0a28

T World evreni nedir? Kaç süper kahraman olacak? 

Altay dizisiyle başlangıcı yapılacak olan ilk Türk süper kahraman evreninde toplamda 35 süper kahraman olacak. Kahramanların ölümsüzlük gibi çok güçlü özellikleri olmayacak ve yüksek teknolojiden faydalanacaklar. Kahramanlar, çevresel sorunlar, savaşlar ve salgınlar gibi zorluklara karşı mücadele edecekler. Tabii ki kötü karakterlere karşı da...

1a28f0296e91b8e3af57ea537e2d9720ae189271

T World sinematik evreninin yapımcılığını Bülent Turgut, Raif İnan ve Erdal Bozkuş gibi isimler üstleniyor. Evrende sadece diziler değil filmler, oyunlar ve grafik romanların da yer alması planlanıyor. Süper kahraman konseptleri Bülent Turgut tarafından tasarlanırken, evrenin senaryosunda Halid S. Şimşek bulunuyor. Ayrıca Game of Thrones’ta da görev yapan Onur Can Çaylı da projede yer alıyor.

Sizin yorumlarınız nelerdir? Sizce kaliteli bir proje olacak mı? Düşüncelerinizi Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın.

Editör: Burak Karahan