Hedefteki isim Binotto, Ferrari F1 takımından istifa etti! Hedefteki isim Binotto, Ferrari F1 takımından istifa etti!

Togg'un çıkış tarihi yaklaşmaya devam ederken Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş’tan da yeni otomobil modeli hakkında önemli açıklamalar geldi. Togg CEO'su Karakaş konuşmasında uygun fiyatlı Togg modeli için tarih verdi.

Yerli-Otomobil-TOGG-Tanitildi

Togg'un uygun fiyatlı yeni modeli ne zaman çıkacak?

Karakaş’ın yaptığı ilk açıklamaya göre uygun fiyatlı yeni model, 2027 yılında piyasaya sürülecek. Togg'un yeni aracı, B-SUV sınıfında yer alacak ayrı bir model olacak. Karakaş’ın sözlerine göre yeni araç için 2025 yılında, yepyeni bir ayrı platform oluşturulacak. Togg CEO'su bunların yanı sıra, 2023 yılında 20 bin adetlik bir üretim hedefleri olduğunu aktardı. Üretilecek ilk model C-SUV sınıfında yer alan bir model olacak ve üretimleri 2024 ve 2025 yıllarında kalkarak artacak. 2026 yılında 3 farklı modelle (C-SUV, C-Sedan ve C-X Coupe) yılda 100 bin adetlik üretime çıkacak ve 2030 yılında ise 5 modelle (B-SUV ve C-MPV ) yılda 175 bin adetlik üretime ulaşılması planlanıyor.

2023 yılındaki 20 binlik üretimin 18 bin adedi bireysel müşterilerine kalan 2 bin adet ise kamu tüzel personellerine satılacak.